1. Dzisiaj przeżywamy odpust we wspomnienie Bł. Anieli Salawy.
*Uroczysta Suma, o godz. 11.30. Głównym Celebransem będzie nasz Rodak, Ks. Krzysztof Litwa, przeżywający wraz z nami 25-lecie święceń kapłańskich. Otaczamy Go serdeczną modlitwą i miłością. I życzymy Księdzu Krzysztofowi, srebrnemu Jubilatowi w kapłaństwie, Opieki Bożej, Bogurodzicy Maryi i Bł. Anieli Salawy, aby wiele dusz pojednał z Bogiem.
*Obecnie Ks. Krzysztof pracuje w Sanktuarium Matki Bożej w Tokarni.
Ks. Krzysztofowi składamy też życzenia z okazji 50 rocznicy urodzin.
Kazania wygłasza, na każdej Mszy Świętej brat Jubilata, Ks. Józef Litwa. Za posługę Słowa Bożego składamy serdeczne Bóg zapłać. Ks. Józef, wyświęcony w roku 1996, jest ostatnim kapłanem pochodzącym z naszej parafii. Módlmy się więc o nowe powołania kapłańskie z naszej wspólnoty. Modlitwie polecamy Bogu także ciężko chorą Mamę obu kapłanów.

2. Po Sumie przejdziemy z relikwiami Bł. Anieli do Starego Kościoła. Uczczeniem relikwii zakończymy uroczystą Sumę.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości. Za dekorację, porządki i czystość; za zaangażowanie wszystkich wspólnot parafialnych i gminnych łącznie z OSP i Orkiestrą. Bóg zapłać GOKiS-owi za namiot i gospodyniom za przygotowany pod namiotem poczęstunek.

4. Witamy i pozdrawiamy Parafian i wszystkich czcicieli Bł. Anieli przybyłych do nas na odpust. Razem modlimy się o rychłą kanonizację Bł. Anieli.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W przyszłą niedzielę – XXVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jutro, o godz. 19.00 -Katecheza przed chrzcielna.
*O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Wiśnicz, spod numerów: 45 – 81.

6. Tegoroczny odpust wypada w 100 r. odzyskania Niepodległości i w 40-lecie wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. W kontekście rocznicy Niepodległości, chcemy uczcić Anielę Salawę jako Patronkę Ojczyzny. W dniu beatyfikacji Ojciec Święty powierzył Jej opiece Rzeczpospolitą i modlił się, aby nauczyła nas być wolnymi. Tę historię utrwalamy okazałym Pomnikiem przy naszym sanktuarium. Prosimy o wsparcie tego dzieła. Uroczystego poświęcenia Pomnika dokona Arcybiskup Marek Jędraszewski, 10 listopada. Wesprzyjmy to dzieło budowy Pomnika upamiętniającego najpiękniejsze karty naszej historii.. Warto mieć swoją cząstkę w tym dziele.
W przyszłą niedzielę – ofiary są przeznaczone na ten cel. Można też składać ofiary przelewem na konto (73 8591 0007 0240 0510 0622 0003). Ideę Pomnika omawia wywiad umieszczony w dzisiejszym numerze Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA. Zachęcamy do lektury.

rozne-pl-52