1. Dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. *Rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki. *Rocznica święceń biskupich JE bpa Jana Zająca i JE bpa Józefa Guzdka (2004). *W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. *Dzisiejsza ofiara jest przeznaczona na INWESTYCJE PARAFIALNE.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy, oraz za czynny udział w nabożeństwach i Eucharystii w czasie Triduum i w dzień Odpustu. Podziękowanie przesyła nam również Jubilat Ksiądz Edward Wielgus. Stan zdrowia Księdza Edwarda jest ciężki. Oczekuje na operację serca. Jesteśmy proszeni o modlitwę w Jego intencji.

3. Jutro - wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
Wtorek - wsp. św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła, oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
Środa - ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, patrona Polski.
Czwartek – wsp. św. Januarego, biskupa i męczennika.
Piątek - wsp. świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
Sobota - ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA i EWANGELISTY.

4. W trzeci piątek miesiąca, w celu ożywienia w naszej wspólnocie pobożności Eucharystycznej, będzie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, na wzór JERYCHA. Adoracja będzie w Kaplicy Matki Bożej. Początek Adoracji, o godz. 15.00 /Wystawienie Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego/; zakończenie APELEM JASNOGÓRSKIM o godz. 21.00. W czasie Adoracji ważna jest cisza, aby każdy mógł osobiście przeżywać swoje spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. O Adorację w ciszy prosimy szczególnie od 16.00 do 17.00 i od 19.00 – 20.00.

5. W sobotę, w Starym Kościele, o godz. 18.00 KONCERT JACKA WÓJCICKIEGO, realizowany w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013. Zapraszamy wraz z panem Wójtem Gminy Siepraw oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu.

6. W związku z planowaną przez Urząd Gminy uroczystością z okazji nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Wójt Gminy Siepraw uprzejmie prosi o zgłaszanie się par małżeńskich, które zawierały związek małżeński w roku 1963 lub wcześniej a do tej pory nie zostały odznaczone takim medalem.
Zgłoszenia należy kierować do Urzędu Stanu Cywilnego osobiście lub telefonicznie
w terminie do 27 września br.

7. Bóg zapłać za dekoracje i sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty.

8. Zbiórka ministrantów w piątek, godz. 17.00. Zapisy kandydatów na ministranta od dzisiaj do przyszłej niedzieli.

9. Akademia Piłkarska w Łyczance zaprasza na zajęcia chłopców w wieku od 5 do 12 lat. Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej w Łyczance. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.jsspolska.pl

10. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 na Rynku w Myślenicach odbędzie się koncert zespołu „Siewcy Lednicy”. Grupa śpiewem i muzyką oprawia słynne lednickie spotkania młodych nad Lednicą. Licznymi koncertami w Polsce i za granicą niesie radość wiary dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Więcej informacji na ulotkach przy prasie katolickiej i w Gablocie Ogłoszeń.

INTENCJE MSZALNE: 16 IX – 22 IX 2013 r.

Poniedziałek:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) O Opiekę i Błog. Boże dla Małgorzaty Kaczmarczyk.

18.00:

1) +Agnieszka Chorobik 18 r. śm. +Piotr m. +Anna c. +Stanisław s. +Ks. Michał Chorobik i ++z rodziny Chorobików i Bujasów.

2) +Stefania (fem.) +Jan Figiel.

Wtorek:

2) +Adam +Jan Sołtys.

18.00:

1) +Marian Kowalczyk –od sąsiadów Irzyków, Folwarskich, Doboszów.

2) Dziękczynna w 25 ROCZNICĘ ŚLUBU z prośbą o Błog. Boże dla ALICJI i JANA za przyczyną bł. Anieli Salawy.

3) O zdrowie dla Aleksandry.

Środa:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Józef Konarski 28 r. śm. +Tadeusz s.

18.00:

1) +Janina Żądło 6 r. śm. ++rodzice ++teściowie.

2) +Franciszek Baran 22 r. śm.

Czwartek:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Stefania Nowak –od sąsiadów.

1) +Helena Wielgus.

2) +Krystyna Matoga 11 r. śm.

Piątek:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Elżbieta Batko –od córki Renaty, męża Łukasza i wnuczki Sylwii.

18.00:

Dziękczynno-błagalna o potrzebne łaski dla SYLWII i WIESŁAWA w 20 ROCZNICĘ ŚLUBU.

Sobota:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Janina +Ludwik Burda.

18.00:

1) +Władysław Zabderz 1 r. śm.

2) +Michał Kowalczyk –od wnuków Wojtka, Piotrka, Michała
i Edyty Drobisz.

Niedziela:

6.30:

Dziękczynna w 50 ROCZNICĘ ŚLUBU z prośbą o zdrowie i dalszą Opiekę Bł. Anieli Salawy.

8.00:

+Stefania Młynarczyk.

9.30:

+Józef Dyrda  12 r. śm. +Helena ż.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Apolonia Woś 5 r. śm. +Włodzimierz m. i ich ++rodzice.