Składamy podziękowanie za udział w Triduum przed odpustem ku czci Bł. Anieli Salawy. Dziękujemy władzom samorządowym naszej gminy i wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość odpustową. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych uroczystościach w piątek i w sobotę wzięli udział.

Wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy na piknik integracyjny „Siepraw Bez Barier”, który odbędzie się dzisiaj od godz. 14:00 w hali sportowej.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola przełomu IV i V wieku. Zapamiętany jako wybitnie uzdolniony kaznodzieja, stąd jego przydomek „złotousty”, czyli Chryzostom.

Środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego Zmartwychwstania Chrystusa w Jerozolimie. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Piątek - wspomnienie św. męczenników Korneliusza. papieża i Cyprian biskupa. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.  W Olszowicach Msza św. o 18.00. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie Grupy Apostolskiej.

W sobotę o 10.00 w salce na plebanii spotkanie Małego Apostoła. (dzieci od kl. I do V)

W niedzielę18 września po Mszach św. odbędzie się kwesta Komitetu Społecznego „Serce Pełne Nadziei” dla chorego Olka. Chłopczyk choruje na zanik kości udowej. Fundacja zbiera na kosztowne leczenie, turnus rehabilitacyjny oraz sprzęt ortopedyczny. 

W przyszłą niedzielę, trzecia niedziela. Składka – jak w każdą trzecią niedzielę, jest przeznaczona na Inwestycje Parafialne.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Zarusinki od nr 1 do 98.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.: W tygodniku „Niedziela” polecamy m.in. Poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”.

 

rozne-pl-14