1. Dziś przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
*W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.
*Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00- Msza Święta.
*Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na INWESTYCJE PARAFIALNE.

2. Wtorek – wsp. Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
*O godz. 18.30 – Spotkanie całej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
*O godz. 19.00 – Spotkanie Chóru Parafialnego. Zachęcamy do Chóru chętnych z pięknym głosem.
Środa - ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA i EWANGELISTY.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wsp. Bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III
Piątek - wsp. Św. Pio z Pietrelciny, zakonnika.
*Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wolontariatu.
Sobota – Jubileusz Żywego Różańca oraz VII Pielgrzymka Wspólnot Żywych Róż do Łagiewnik.
Godz. 8.30 – spotkanie kandydatów na ministranta. Bardzo zachęcamy na to spotkanie chłopców, którzy pragną służyć przy Ołtarzu.
Godz. 9.00 – spotkanie ministrantów i lektorów.
Po Mszy Świętej Wieczornej – spotkanie Grupy Apostolskiej i Małego Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę, w naszej Parafii Odpust ku czci Patrona naszej wspólnoty parafialnej – Świętego Michała Archanioła. Suma odpustowa będzie o godz. 11.30. Pozostałe Msze Święte – bez zmian. Kazania wygłosi tegoroczny rekolekcjonista Ks. Dr Andrzej Scąber. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył nasz Rodak, Ks. Józef Litwa, w 20 rocznicę swego kapłaństwa. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 17.00; w Olszowicach – o 18.30.
O włączenie się w uroczystą Sumę odpustową prosimy Orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne, Poczty Sztandarowe, feretrony, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, młodzież, Wolontariat, Franciszkański Zakon Świeckich. Przyjdźmy wszyscy – jak najliczniej.

4. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę prosimy Rodziny z ulicy Zakątek od numeru 2 do 21 i Biskupiej nr 26.

5. W najnowszym numerze tygodnika NIEDZIELA jest relacja z odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy, który przeżywaliśmy w 25 rocznicę beatyfikacji naszej Rodaczki. Zachęcamy do nabycia tego numeru Niedzieli
i zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

6. 9 października będzie w naszej Parafii WIZYTACJA KANONICZNA, która przeprowadzi Ks. Bp Jan Szkodoń. Wizytacja jest spotkaniem wiernych z Biskupem jako Następcom Apostołów. Biskup pragnie spotkać się z cząstką Kościoła, którą stanowi Parafia. Módlmy się o trwanie w wierze świętej i Apostolskiej.

rozne-pl-46