1. W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. *Dziś przypada wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasng i Towarzyszy – męczenników koreańskich.
*Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. *Po południu: 15.30 – Nieszpory z Modlitwą za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.
*Ofiary dzisiaj składane na tacę są na remont Kościoła św. Marcina. Czekamy na Zezwolenie Państwowej Służby Ochrony Zabytków.

2. Poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
Środa - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
Sobota - ostatnia sobota września – o godz. 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

3. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać parafialną uroczystość odpustu ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Odpust wypada w 25 rocznicę konsekracji kościoła, dokonanej przez Kard. Franciszka Macharskiego 29 września 1995 r.
W uroczystość odpustową zaszczyci nas, swoją obecnością, Jego Ekscelencja Arcybiskup Marek Jędraszewski. Ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Eucharystii na Sumie, o godz. 11.30.
Zgromadźmy się licznie wokół naszego Biskupa na Sumie. Uczcijmy godnie 25-lecie konsekracji kościoła. Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty istniejące i działające na terenie Parafii.
Zapraszamy Dzieci Komunijne z tego roku w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami; zapraszamy Poczty Sztandarowe.
Prosimy o zgłoszenie się do niesienia feretronów w czasie eucharystycznej procesji wokół kościoła.
*Przygotujmy też nasze dusze przez sakrament pokuty. Spowiedź przed odpustem będzie w piątek, o godz. 17.00, oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

4. Prosimy o pomoc w zrobieniu porządków w kościele i wokół kościoła. O sprzątanie kościoła w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z ulicy Dębowej, spod numerów: 1 – 34.
Bóg zapłać rodzinom, które pomagały wczoraj: - za sprzątanie i za ofiarę na kwiaty.
Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i ich ułożenie, kwiaciarce – pani Danusi.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze NIEDZIELI znajdziemy krótką relację z odpustu w Sieprawiu.

6. Do wieczności Bóg powołał śp. +Irenę Bętkowską. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.