W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. Po południu o 15.30 – Nieszpory. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne m. in. na dokończenie konserwacji Kościółka św. Marcina. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Wtorek - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

Środa - Po Mszy wieczornej - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Piątek -  od godz. 17.00 – spowiedź przed Odpustem

Sobota - o godz. 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać parafialną uroczystość odpustu ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Suma z procesją Eucharystyczną będzie o godz. 11:30. Uroczystą Sumę odprawi ks. Bartłomiej Bachleda – Szeliga. Kazania na pozostałych Mszach św. będzie głosił ks. Michał Mroszczak – notariusz kurii metropolitalnej w Krakowie. W dniu odpustu po Mszach św. przed kościołem siostry albertynki wraz mieszkankami Przytuliska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie, zapraszają na kiermasz rękodzieła artystycznego wykonanego przez podopieczne Przytuliska.

Spotkania grup formacyjnych:

W piątek, po wieczornej Mszy  Świętej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

W sobotę, o godz. 10:00 spotkanie scholii dzieci i młodzieży w Starym Kościele. Po Mszy Św. wieczornej, spotkanie Grupy Apostolskiej.

Rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. wieczorną, 30 września.

Urząd Gminy Siepraw planuje spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze" z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu. Termin spotkania zostanie ogłoszony po zebraniu odpowiedniej liczby osób.  Zapisy będą przyjmowane telefonicznie (12 372 18 00),  bądź osobiście w pokoju nr 22 w siedzibie urzędu do 23 września.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł o historii dawnego proboszcza z Głogoczowa oraz krótką relację z odpustu w Sieprawiu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Panu kościelnemu. O sprzątanie domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy parafian z ul. Lipowej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Suder. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

rozne-pl-15
940289
Dzisiaj: 355
Wczoraj: 254
Ten miesiąc: 2.815