1. 13 października 1884 roku, Papież Leon XIII miał niezwykłe przeżycie mistyczne.
W czasie dziękczynienia po Mszy Świętej popadł na krótko w ekstazę, czasie której usłyszał w pobliżu tabernakulum następujący dialog:
Gardłowym głosem, pełnym złości szatan krzyczał: Mogę zniszczyć Twój Kościół!
Łagodnym głosem Jezus odpowiedział: Potrafisz? Więc próbuj.
Szatan: Ale do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy!
Jezus: Ile czasu i władzy potrzebujesz?
Szatan: Od 75 do 100 lat i większą władzę nad tymi, którzy mi służą.
Jezus: Będziesz miał ten czas i władzę. Które stulecie wybierasz?
Szatan: To nadchodzące.
Jezus: Więc próbuj, jak potrafisz.
Po tym przeżyciu Leon XIII udał się pospiesznie do swego biura i ułożył modlitwę, którą polecił kapłanom odmawiać po Mszy Świętej: „Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną…”

2. Dziś Parafia nasza przeżywa odpust ku czci naszego patrona Św. Michała Archanioła.
Na Sumie głównymi Celebransami będą Kapłani Rodacy, obchodzący w tym roku jubileusze kapłaństwa: O. Stefan Matoga, dominikanin 55 lat kapłaństwa, Ks. Krzysztof Litwa 20 lat kapłaństwa i Ks. Marek Suder 10 lat kapłaństwa. Kazania głosi Ks. Józef Litwa i Ks. Kazimierz Panuś.
Pozdrawiamy wszystkich – Parafian i Gości. Życzmy radosnych spotkań z bliskimi, wiele potrzebnych od Boga łask i wytrwałości w pogłębianiu wiary, którą głosi nam Chrystusowy Kościół.

3. Od wtorku rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Będą one w dni zwykłe przed Mszą Świętą czyli o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30; w Olszowicach – codziennie o 19.00.
Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencjach: Za Ojca Świętego, o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, za zmarłych. Odmawiając 5 dziesiątków bez przerwy i rozważając tajemnice różańcowe można zyskać odpust zupełny.

4. Czwartek – pierwszy czwartek Nowenna do Bł. Anieli Salawy. Na nabożeństwie różańcowym i w czasie Mszy Świętej będziemy się modlić o wytrwałość, jedność i świętość małżeństw i rodzin. Różaniec poprowadzi Wspólnota Modlitewna z Katolickiego Klubu w Myślenicach „Służba Rodzinie”. Po Mszy Świętej – spotkanie Trzeciego Zakonu.
Również w ten czwartek - spotkanie KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA /klasy III/ łącznie z młodzieżą z Olszowic.

5. Bóg zapłać za sprzątanie i dekoracje kościoła na uroczystość odpustu….

6. Na stoisku z książką można nabyć książkę p.t. „Z humorem i pastorałem”. Książka przybliża postać Biskupa Albina Małysiaka – Jego pełne radości posługiwanie pasterskie.

7. W sobotę /5 IX/, zapraszamy na Koncert Jacka Wójcickiego – godz. 18.00, w Starym Kościele.

INTENCJE MSZALNE: 30 IX – 6 X 2013 r.

Poniedziałek:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) O Błogosławieństwo Boże dla rodziny i przyjaciela.

1) +Michał Siatka.

2) +Jan +Maria Grych.

Wtorek:

1) +Stefania Młynarczyk

2) W 3 rocznicę urodzin Michała ze Żgowa – o zdrowie za przyczyną Bł. Anieli Salawy –od babci Marii.

18.00:

1) +Jan Pitala +Katarzyna ż. i ++ z rodziny Pitalów.

2) +Stefan Panek 8r. śm. ++rodzice ++teściowie.

Środa:

1)+Stefania Młynarczyk.

2) O zdrowie i Błog. Boże dla Danuty –od męża.

18.00:

1) Dziękczynna za otrzymane łaski – z Róży pani Stasi Kurek.

2) +Michał Przęczek 37 r. śm. +Karolina ż.

Czwartek:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Zofia Górnisiewicz –od siostry Ireny z mężem i dziećmi.

18.00:

1) O trwałość, jedność, świętość małżeństw i Błog. Boże w rodzinach za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

2) +Anna Król –od Adama z rodziną.

3) 25-lecie Kapłaństwa o. Błażeja Budnika – o dalszą Opiekę Bożą.

Piątek:

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Maria Suder +Michał m. +Stanisław s.

18.00:

1) Dziękczynna w 32 ROCZNICĘ ŚLUBU HELENY i WACŁĄWA z prośbą o zdrowie i Błog. Boże za przyczyną Matki Bożej, Bł. Anieli Salawy, Bł. Jana Pawła II.

2) +Zbigniew Sałach i ++rodzice.

Sobota:

1)+Stefania Młynarczyk.

2) +Henryk Bajda 36 r. śm. +Franciszka ż. 3 r. śm.

+Jarosław Pitala.

Niedziela:

6.30:

W 45 ROCZNICĘ ŚLUBU JÓZEFA i IRENY – dziękczynna z prośbą o dalszą Opiekę Bożą.

8.00:

+Józef Siatka 6 r. śm.

9.30:

+Stefania Młynarczyk.

11.00:

+Krystyna Wielgus 1 r. śm.

16.00:

+Maria Sołtys 26 r. śm. +Kazimierz m. i synowie: +Henryk +Czesław +Kazimierz.