W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustu ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył Ks. Michał Curzydło.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować dzisiejszą Uroczystość i w niej uczestniczyli.

Po południu o 15:30 Nieszpory. O 16:00 Msza Św. wieczorna.

Po Mszach św. przed kościołem młodzież naszej parafii prowadzi kwestę na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w parafii i w dekanacie.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo. kapłana, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi. Żył w XV w.

Środa - wspomnienie św. Wacława, (X w.) męczennik i główny patron Czech. Jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława. Jest patronem katedry wawelskiej. Po Mszy wieczornej - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 w salce na plebani spotkanie chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich członków i chętnych. Szczególnie mężczyzn.

Czwartek - Święto Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela, Rafała.

Piątek - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła (ok. 345- 419), któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma św. w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą. Msza św. w Olszowicach o 18.00

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Spotkanie Małego Apostoła o godz. 9.30. W czasie nabożeństwa różańcowego o 17.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W sobotę rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej, modlitwy, która jest najskuteczniejszą obroną przed złem. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali: Codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. W Olszowicach w tygodniu o 18.00, w piątek i w niedzielę -pół godz. przed Mszą. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., o katolickie wychowanie dzieci, za misje, za chorych, za pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych. Dzieci uczestniczące w modlitwie różańcowej będą otrzymywały specjalne obrazki.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Kalinowej i Zacisze od nr 2 do 39.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci i inne. W „Niedzieli polecamy artykuł „Naucz się rozmawiać z nastolatkiem”. Zachęcamy do nabycia nowej gazetki parafialnej „Archanioł”. Cena 1 zł.

rozne-pl-31