Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 nabożeństwo różańcowe, o 16:00 Msza Św. O 17.00 zapraszamy na katechezę wspólnoty neokatechumenalnej.

Rozpoczął się październik - miesiąc modlitwy różańcowej, modlitwy, która jest najskuteczniejszą obroną przed złem. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali: Codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. W Olszowicach w tygodniu o 18.00, w piątek i w niedzielę -pół godz. przed Mszą. W Łyczance o godz. 17:00 a w niedziele i święta o 15:00. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Kościół Powszechny, naszą Ojczyznę Polskę, o katolickie wychowanie dzieci, za misje, za chorych, za pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych. Dzieci uczestniczące w modlitwie różańcowej będą otrzymywały specjalne obrazki.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. O 17.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas III.

Środa - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, w tym dniu imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności.

Czwartek – wspomnienie Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnicy, mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do bł. Anieli Salawy. Na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas VIII na spotkanie do bierzmowania.

Piątek - Pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – o 17.30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Apostolskiej.

Sobota - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla Małego Apostoła i scholii.

18 października (tj. środa) planujemy parafialny wyjazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 15:00. Koszt wyjazdu to 70 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

Dziękujemy serdecznie za ofiary na dekanalne potrzeby duszpasterstwa młodzieży. Zebrano 3223zł. Bóg zapłać.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Różana, Galicyjska i Leśna.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy m.in. wywiad z kard. Rysiem pt. „Kościół się zmienia”.