1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
Wtorek – wsp. Św. Franciszka z Asyżu.
Środa - wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
I czwartek – NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY. Spotkanie formacyjne FZŚ.
I Piątek - wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. *Spowiedź od godz. 15.30.
*Od środy do soboty, po Mszach Św. wieczornych próby przed bierzmowaniem.

3. W dniach 8-9 i 11 października przybędzie do naszej parafii biskup Jan Szkodoń – biskup pomocniczy naszej archidiecezji z wizytacją kanoniczną. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne celebracje Eucharystii oraz wiele spotkań z grupami, które posługują w naszej wspólnocie. Biskup odwiedzi także chorych leżących w domach i szkoły trudzące się wychowaniem dzieci i młodzieży. Już teraz zapraszamy do udziału w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w ten I piątek.
Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup w czasie pasterskiej wizyty, można zyskać odpust zupełny. Dla jego zyskania trzeba spełnić zwykłe warunki (spowiedź i Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego i wolność od przywiązania do grzechu).

4. Plan Wizytacji:
W sobotę (8 X), o godz. 12.00 – Spotkanie z ministrantami, lektorami i Kołem Misyjnym.
O godz. 12.30 – Spotkanie z Grupą Apostolską, Wolontariatem i Grupą Teatralną.
Od godz. 14.30 – Odwiedziny w domach (4 rodziny).
O godz. 16.30 - Spotkanie z Duszpasterską radą Parafialną.
O godz. 18.00 – Msza Święta z Liturgicznym rozpoczęciem Wizytacji. Uroczyste przywitanie Biskupa. Przyjdźmy licznie.
*Po Mszy Świętej biskup spotka się na plebanii ze wszystkimi kapłanami naszego dekanatu.
W niedzielę (9 X), Msze Święte, w tutejszym Sanktuarium będą bez zmian.
W Olszowicach, Msza Święta będzie o godz. 13.00. Wszystkich Olszowiczan prosimy na tę Mszę Św. o 13.00, aby i tam był biskup uroczyście powitany.
O godz. 15.15 – Różaniec za Zmarłych, na Cmentarzu i spotkanie z Żywymi Różami i FZŚ (też na Cmentarzu).
O godz. 16.00 – Msza Święta z udzieleniem SAKRAMENTU BIERZMOWANIA naszej Młodzieży. (Do bierzmowania jest przygotowanych 65 kandydatów).
Wtorek (11 X), Spotkania w szkołach z uczniami i z nauczycielami:
Godz. 8.00 – w Olszowicach, 9.00 – w Łyczance, 10.00 – w Szkole Podstawowej w Sieprawiu, 12.30 – w Gimnazjum w Sieprawiu, 13.15 – z Nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Sieprawiu i z Gimnazjum w Sieprawiu.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy uświetnili uroczystość odpustu parafialnego w zeszłą niedzielę. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego na Wizytację Kanoniczną, prosimy Rodziców kandydatów do bierzmowania.

6. Urząd Gminy Siepraw informuje, że do dnia 5 X przyjmuje zgłoszenia na odbiór odpadów wielkogabarytowych, który odbędzie się w dniach 10-18 października. Przypomina także o opłatach za III kwartał gospodarowania odpadami komunalnymi.

rozne-pl-27