1. Dzisiaj jest obchodzony XIII Dzień Papieski pod hasłem: JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU. Wolontariusze naszych szkół włączają się w OGÓLNOPOLSKĄ ZBIÓRKĘ NA STYPENDIA DLA UZDOLNIONEJ MŁODZIEŻY wspierającą Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. 16 października /środa/, w 35 rocznicę wyboru Jana Pawła II zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00. Po Mszy Świętej, w Starym Kościele, odbędzie się koncert pod tytułem „Miejcie odwagę”. W koncercie biorą udział dzieci i młodzież z naszej Parafii: chór z Łyczanki, zespół instrumentalny z Sieprawia, recytatorzy z naszego gimnazjum. Całość swoja muzyką i artystycznym klimatem oprawia znany nam dobrze zespół Noro Lim. Przyjdźmy oczekując na kanonizację Wielkiego Polaka – Papieża.

3. W przyszłą niedzielę – trzecia niedziela – na składkę w czasie Eucharystii składamy ofiarę na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za troskę również o materialną stronę Kościoła.
Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
Katecheza przedchrzcielna – w poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej /ok. 18.30/, na plebanii.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas III (także z Olszowic) odbędzie się w czwartek o godz. 17.30.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy następne Rodziny z Łysej Góry.

5. Na prośbę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazujemy informację o istnieniu przy Gminie bezpłatnego Punktu Wsparcia dla ofiar przemocy i ich rodzin. Informację -również anonimowo - można uzyskać przy telefonie pod numerem 12 372 18 25.
Równocześnie chcemy przypomnieć: prawdziwym źródłem miłości i przebaczenia jest Bóg, o którym pouczył nas Chrystus. Trzeba się dużo i często modlić o trwałość, jedność i świętość małżeństw i rodzin.

6. W przyszłą niedzielę (20X) zostanie przeprowadzona I tura wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Przy urnie (w głównym wejściu kościoła) będą przygotowane karty do głosowania. Każdy dorosły uczestnik Eucharystii może wpisać jedno imię i nazwisko oraz sołectwo, w którym zamieszkuje wybierany kandydat. Głos można oddać przed lub po Mszy Świętej. Kandydatem do DRP może być ten, kto w jedności z biskupem i duszpasterzami troszczy się o prawdziwe dobro Kościoła zarówno materialne jak i duchowe. Członkiem DRP nie może być osoba będąca w opozycji do biskupa i duszpasterzy. DRP niczym nie przypomina Rady Gminy. Kościół realizuje posłannictwo Jezusa Chrystusa i działa w duchu Apostolskim.

7. Słowo Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.
Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy Parafianie.
Pełen radości i wdzięczności za kanonizację błogosławionych Papieży, naszego Rodaka Jana Pawła II oraz Jana XXIII, która odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w 2014 roku, pragnę zaprosić do udziału w diecezjalnej pielgrzymce do Rzymu.
Dla Archidiecezji Krakowskiej udział w kanonizacji Bł. Jana Pawła II jest zarówno przywilejem, jak i obowiązkiem serca. Zachęcam więc do zapisów w Centrum Pielgrzymkowym Franciszkańska 3 w Krakowie (ul. Wiślna 12, g. 10 – 17.00).
Niech trud wspólnego pielgrzymowania będzie wyrazem naszego dziękczynienia Bogu i ufności, że kanonizacja Papieża Polaka stanie się źródłem umocnienia i nadziei dla Kościoła Krakowskiego i naszej Ojczyzny. /kard. Stanisław Dziwisz Arcybiskup Metropolita Krakowski/.

INTENCJE MSZALNE: 14 X – 20 X 2013 r.

Poniedziałek:

+Anna Janikowska +Jan m.

1) +Stefania Młynarczyk.

2) +Mirosław Sałach.

Wtorek:

6.30:

1) +Elżbieta Batko –od siostry Zofii z rodziną.

2) +Adam Wielgus –od sąsiadów Kozikowskich.

1) 25 ROCZNICA ŚLUBU MIROSŁAWA i MAŁGORZATY

SÓRÓWKA – dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże, opiekę

Matki Bożej i wstawiennictwo Bł. Anieli Salawy.

2) O godne wypełnianie woli Bożej, o dary Ducha Świętego, opiekę

Matki Bożej i Bł. Anieli Salawy dla Steni.

Środa:

6.30:

+Teofil Kwiatkowski +Helena ż. +Anna c. +Jacek s.

18.00:

1) +Anna +Józef Przęczek +Jerzy s. +Ludwik Matoga +Józef Dębski.

2) +Elżbieta Dobosz.

Czwartek:

6.30:

1) +Elżbieta Biela –od syna wraz z rodziną.

2) +Władysława (fem.) Wielgus 2 r. śm. +Michał m.

18.00:

+Piotr Pilch w r. śm. +Eleonora ż. +Tadeusz s. +Maria c.

Piątek:

6.30:

1) +Michał Przęczek 33 r. śm. +Feliksa (fem.) ż.

2) +Jan Kowalczyk 2 r. śm.

18.00:

+Stefania Nowak –od rodziny Baran ze Skawiny.

Sobota:

6.30:

1) +Stanisław Grochol 48 r. śm. +Maria ż. 1 r. śm.

2) +Edward 15 r. śm. +Zofia ż.

18.00:

1) +Michał Kowalczyk  -od Marii i Zbigniewa.

2) +Elżbieta Batko –od mamy, dzieci, brata, sióstr z rodzinami.

Niedziela:

6.30:

+Piotr Sałach +Helena ż. +Zbigniew s.

8.00:

+Eleonora Matoga 27 r. śm. +Jan m. 25 r. śm. +Tadeusz zięć.

9.30:

+Łukasz Wójtowicz –od rodziców i rodzeństwa z rodzinami.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

W 2 ROCZNICĘ URODZIN ANTONINY o zdrowie, Błog. Boże za przyczyną bł. Anieli Salawy.