1. Dziś – 16 października. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i dzień rocznicy wyboru Jana Pawła II.
Na Białych Morzach w Krakowie-Łagiewnikach, o godz. 12.30, uroczystość konsekracji kościoła św. Jana Pawła II. Dzisiejsza uroczystość jest aktem uwielbienia Boga, dziękczynienia i oddania czci św. papieżowi.

2. W naszej Parafii: na sumie – uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu Świętego; po południu: 15.30 – nabożeństwo różańcowe; 16.00 – Msza Święta

3. Dzisiejsza składka jest na renowację ogrzewania kościoła i poprawę wentylacji. W sobotę rozpoczniemy prace przygotowawcze w piwnicach kościoła. Duszpasterska Rada Parafialna uprzejmie prosi chętnych mężczyzn do pomocy w pracach wyburzeniowych i porządkowych. Rozpoczęcie prac o 8 rano. Potrzebne będą narzędzia do wyburzenia dwóch ścianek i wywiezienia gruzu. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tę inwestycje i za ochotną pomoc w pracach przygotowawczych.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych, na Cmentarzu, Duszpasterska Rada Parafialna przeprowadzi KWESTĘ na ocieplenie naszego kościoła.

5. Od dzisiaj, w Kancelarii Parafialnej, można zgłaszać zmarłych, których dusze pragniemy polecić Bogu podczas jednorazowych lub całorocznych wypominków.

6. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Wtorek - ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY – patrona służby zdrowia.
Środa - wsp. Bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.
Czwartek- UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA KANTEGO, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
Piątek - wsp. Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
*Trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU. Okazja do prywatnej Adoracji
Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie – w godz. od 15.00 do 21.00.
Sobota - wsp. Św. Jana Pawła II. Pielgrzymka Grupy Apostolskiej do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed naszym kościołem do puszek kwestować będą siostry sercanki, prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana.
Siostry można wesprzeć ofiarą, lub poprzez zakup książek-CEGIEŁEK, a także świec z wizerunkiem bł. Matki Klary Szczęsnej -Patronki Bursy, które będą rozprowadzać. Siostry z góry dziękują za każdy gest dobrej woli.

8. W przyszłą niedzielę przedstawienie teatralne pt. PROMIENIE MIŁOSIEDZIA, o godz. 17.00, w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łyczance. Dochód z przedstawienia przeznaczony będzie na rehabilitację Artura Chwistka.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia (4.265,00 zł.).
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z ulicy Wiśnicz, spod numeru 80 – 86 (do końca) i z ulicy Gajowej spod numerów: 2 – 15.

10. Organizujemy parafialną autokarową pielgrzymkę do Włoch i relikwii św. Jana Pawła II w dniach 7.11-14.11. – 8 dni. W programie udział w festiwalu młodych u naszych przyjaciół z Werony, którzy odwiedzili nas na ŚDM. Koszt 1690 zł. Zapisy i szczegółowe informacje do 20 października u ks. Wojciecha.

rozne-pl-41
946524
Dzisiaj: 56
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.984