Dziś trzecia niedziela Adwentu, nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. Po południu: 15.30 – Nieszpory o 16.00 – Msza Święta.

Roraty codziennie o godz. 18.00; Codziennie przed roratami o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w zakrystii.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie w piątek 17 XII. W godz. od 8.00 do 12.00, przerwa od 9.30 do 10.00 i od 14.30 do 18.00. przerwa od 16.00 do 16.30. Parafian z Olszowic prosimy, aby z korzystali ze spowiedzi, w kościele parafialnym.

Przy naszym Sanktuarium Komitet Społeczny Serce Pełne Nadziei prowadzi dzisiaj kwestę na leczenie 6-letniej Wiktorii z zespołem Downa. Zebrane środki pozwolą na rehabilitację i kosztowny sprzęt ortopedyczny.

Również dzisiaj trwa KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY organizowany przez Fundację Bonifraterską z Konar.  Młodzież z Grupy Apostolskiej, wraz z życzeniami, rozprowadza po Mszach św. sianko na stół wigilijny.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek - Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii. Katecheza przed chrzcielna, na plebanii, o godz.19:00.

Wtorek - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła hiszpańskiego karmelity, żyjącego w XVI w. To jeden z największych mistyków i teologów duchowości.

Środa – na 19.00 zapraszamy dotychczasowych członków grupy charytatywnej i chętnych, którzy chcieliby włączyć się w działalność charytatywną w naszej parafii.

Piątek – trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU w godzinach od 15.00 do 21.00. Rozpoczęcie wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie wspólnym Apelem Maryjnym.

Sobota – po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na uroczyste zaświecenie choinki na placu przed plebanią.

Za tydzień – trzecia niedziela. Ofiary z trzeciej niedzieli są na Inwestycje Parafialne.

W przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium Schola Emmanuel będzie prowadziła kiermasz stroików oraz ozdób na Święta Bożego Narodzenia. Nowością jest płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu naszej scholii. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dalszy rozwój scholii.

Spowiedź i Komunia u Chorych w domach, u których jeszcze nie był kapłan w tym miesiącu, będzie w sobotę 18 XII od godz. 8:30. Prosimy tych Chorych zgłaszać w zakrystii.

Służba kościelna zakończyła roznoszenie opłatków. Jeśli do którejś rodziny jeszcze opłatki nie dotarły, można je nabyć w zakrystii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątnie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8:00, prosimy rodziny z ul. Zachodniej, spod numerów od 1 do 60.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli siostry Katarzynki z Mazur z pod Kętrzyna. Podzielą się z nami świadectwem o swojej pracy w Ośrodku Terapii Uzależnień dla dziewcząt w Siemkach. Będzie można wspomóc ich dzieło.

Do wieczności Bóg powołał śp. Zdzisława Kominiaka, śp. Stefana Ślusarczyka oraz śp. Annę Szewczyk, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 13.12., o godz. 13:00. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

 

rozne-pl-38
940769
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 85
Ten miesiąc: 3.295