1. Dzisiaj rozpoczyna się 12 Tydzień Biblijny.
*Msze Święte – jak zwykle. Przypominamy, że według najnowszego rozporządzenia, w naszej świątyni, podczas Mszy Świętych i nabożeństw może być obecnych 80 wiernych. Obowiązują maski zasłaniające twarz i nos. Przystępując do Komunii Świętej należy wcześniej we właściwy sposób ściągnąć zakrycie twarzy.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę, Archidiecezję i o ustanie epidemii koronawirusa.

2. Prosimy Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych o zachowanie właściwej postawy wobec tego, że na dzień dzisiejszy jeszcze nie możemy powiedzieć jaka będzie data tej bardzo ważnej uroczystości. Niech nasze oczekiwanie pomoże nam - rodzinie i dziecku głębiej przygotować się do tej uroczystości. Modlimy się z Wami i za Was – Drodzy Rodzice i Dzieci. Niech wzrasta w Waszych sercach miłość i tęsknota za Jezusem, który pragnie mieszkać w sercu każdego z nas.
Zapewniamy, że i nam zależy, aby to święte oczekiwanie było jak najkrótsze. Jesteśmy ograniczeni obowiązującymi nas pod karą rozporządzeniami właściwych władz. Ich celem jest ochrona każdego z nas i tychże dzieci przed niebezpieczeństwem zarażenia groźnym wirusem, który opanowuje cały świat.
Módlmy się, aby dzieci, jak najszybciej i bez konieczności zakładania masek, mogły przeżyć radość Komunii Świętej.

3. Środa – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
*Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
*Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
Czwartek – Pierwsze nabożeństwo majowe (przed wieczorną Mszą Świętą i bez procesji). W Olszowicach o 19.00
Piątek - Wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.
Arcybiskup Metropolita Krakowski na ten dzień udzielił archidiecezji krakowskiej dyspenzy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
*Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną będzie w I piątek. Rozpoczęcie o godz. 8.30.
*Spowiedź święta – od godz. 16.30. Co chwilę będzie udzielana Komunia Święta.
Sobota - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
Msze Święte – 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 18:00; w Olszowicach o 9:30
Na każdej Mszy będzie odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

4. W przyszłą niedzielę, o 9.30 Msza Święta za Ojczyznę, zamówiona przez pana Wójta z Urzędem Gminy.

5. W najbliższy wtorek w naszej parafii rozpoczyna się 33-dniowy okres przygotowania się do aktu zawierzenia swojego życia Panu Jezusowi przez ręce Maryi. We wtorek na wieczornej Mszy św. zostaną pobłogosławione wszystkie osoby, które podejmą się 33 dni modlitw. Zachęcamy wszystkie osoby, które chcą zawierzyć swoje życie Jezusowi, aby skorzystały z tej możliwości. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii. Samo zawierzenie zostanie dokonane w niedzielę 31 maja.

rozne-pl-23