Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00, Msza św. o 16.00.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Szczególnie na wymianę drzwi w Sanktuarium.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek - UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO - Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji zagrożonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można wziąć z ołtarza w kaplicy Bł. Anieli Salawy. Wypełnioną Deklaracje prosimy złożyć przed Mszą Świętą w Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDroga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00, dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30 - z rozważaniem o Całunie Turyńskim.

Sobota - O 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi dr Jerzy Smoleń, kapłan diecezji tarnowskiej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii oraz na stolikach z prasą. Msza św. w Olszowicach będzie wyjątkowo o godz. 12.00

Spowiedź rekolekcyjna i wizyta u Chorych z posługą sakramentalną będzie we wtorek 29 marca. W przyszłą niedzielę, ofiary z Mszy świętych są przeznaczone na cele rekolekcyjne.

Również w przyszła niedzielę przy Sanktuarium będzie Kiermasz Wielkanocny rękodzieła podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach.

W przyszłą niedzielę, na Gorzkich żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

4 kwietnia, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Natomiast 25 i 26 kwietnia nasze Sanktuarium nawiedzi Ikona Świętej Rodziny, która peregrynuje po całej archidiecezji krakowskiej. Będzie to dla nas okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa w naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci a w „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł: relacja z uroczystości w setną rocznicę śmierci bł. Anieli Salawy, która odbyła się u Franciszkanów w Krakowie.

W naszym kościele został zainstalowany nowy system do prezentacji tekstów pieśni. Jest to podstawowy zestaw, który jest darem ołtarza rodziców młodzieży bierzmowanej i dzieci pierwszokomunijnych. Jest możliwość rozbudowania tego systemu.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Małucha Polecajmy jej dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-09