Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00, Msza św. o 16.00. Na Gorzkich żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

W dniu dzisiejszym odbędzie się wizytacja i Kapituła Wyborcza we wspólnocie miejscowej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na leczenie chorego na nowotwór 6-letniego Frania Foremnego z Głogoczowa. Zbiórka organizowana jest przez fundację „Siepomaga”.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek – Po wieczornej Mszy św. próba dla kandydatów do bierzmowania.

Piątek - Trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. Dla wszystkich po Mszy św. o 18.00. Dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30. Spotkanie dla Grypy Apostolskiej po wieczornej Eucharystii.

Sobota – o godz. 10 w salce na plebani spotkanie Małego Apostoła i scholii.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr hab. Grzegorz Godawa. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii (TUTAJ) oraz w gazetce parafialnej „Archanioł”. Msza św. w Olszowicach będzie wyjątkowo o godz. 12.00.

Spowiedź rekolekcyjna i wizyta u Chorych z posługą sakramentalną we wtorek 21 marca. Do spowiedzi zapraszamy szczególnie młodzież przed bierzmowaniem.

23 marca o godz. 18.00, młodzież klas VIII z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecajmy ich w naszych modlitwach Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu bł. Anieli Salawy.

Zgodnie z zaleceniem Biskupa diecezji, w każdej parafii należy ustanowić Radę Parafialną. Rada Parafialna, zgodnie ze statutem, ma głos doradczy i pomaga proboszczowi w sprawach duszpasterskich i gospodarczych. Dlatego, aby w naszej parafii została powołana nowa rada, trzeba przeprowadzić wybory, najpierw kandydatów a następnie z pośród nich, nowych członków rady. W wyborach mogą uczestniczyć członkowie naszej parafii od 18-go roku życia. Rada duszpasterska będzie się składać się z ok. 12 osób (połowa z wyboru proboszcza). Na regałach z prasą są karteczki, które można zabrać i wpisać jednego kandydata /kandydatkę (podać z której miejscowości w parafii) i w przyszłą niedzielę wrzucić do urny w kościele. Z osób, które otrzymają najwięcej głosów (oczywiście za ich zgodą), utworzona zostanie lista, na podstawie której wybierzemy w jedną z kolejnych niedziel nowych członków Rady.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje. Szczególnie na wymianę drzwi w kościele. W najbliższych dniach rozpocznie się pierwszy etap wymiany głównych drzwi. Wszystkim składającym ofiary na ten cel na tace, na parafialne konto oraz indywidualnym ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

Również bardzo dziękujemy parafianom z ul. Karkowskiej i Smyków za zebrane ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritasu.

rozne-pl-21