Gościmy dzisiaj w naszej Parafii Ks. Edwarda Hodurka, pallotyna, który z okazji Niedzieli Modlitwy o poszanowanie życia ludzkiego i budowanie relacji miłości w rodzinach, głosi kazania. Po Mszach św., przed kościołem będzie możliwość nabycia publikacji religijnych (książki, modlitewniki itp.). Po południu: 15.30 –Nabożeństwo Różańcowe. Po Mszy św. o 16 zapraszamy na katechezę wspólnoty neokatechumenalnej połączonej z Liturgią Pokutną z możliwością spowiedzi.

W związku ze zmianą czasu informujemy, że godziny Mszy św. w tygodniu pozostaną bez zmian, czyli o 6.30 i 18.00. W Olszowicach w piątki Msza św. o godz. 18:00.

Kalendarz liturgiczny: 

Wtorek – o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych

Środa - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte do południa będą jak w niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i w Olszowicach – 9.30.  Po południu, o godz. 14.00 Msza Święta ZBIOROWA za zmarłych. Po Mszy Świętej – procesja na Cmentarz z wypominkami jednorazowymi.

Czwartek - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Msze Święte będą o godz. 6.30, 8.00 z procesją na Cmentarz na „Kopani” i o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Wierni, którzy nawiedzą kościół w środę i czwartek, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjąć na Mszy św. Komunię św. i odmówić modlitwę według intencji Ojca Świętego. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

Wypominki można składać po każdej Mszy i w kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane od czwartku do soboty o godz. 17.30. Do puszki przy ołtarzu głównym można składać intencje na Mszę św. zbiorową, która odprawiona będzie w Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 14:00.

Piątek - Pierwszy piątek. Spowiedź – od godz. 16.30; w Olszowicach – o 17.30. Wyjątkowo w piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Sobota - wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa i kardynała (XVI w.), teologa i wielkiego reformatora Kościoła. Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00. przed Najśw. Sakramentem odmówimy różaniec a o 17.30 wypominki jednorazowe.

W przyszłą niedzielę Fundacja „Serce Pełne Nadziei” przeprowadzi kwestę na leczenie chorego na jałowy zanik kości udowej 6 – letniego Olka. Zbierają na długotrwałe leczenie, rehabilitacje oraz sprzęt ortopedyczny.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Wielickiej, Kawęciny, Prostej i Akacjowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. WE „Niedzieli polecamy wywiad „W poszukiwaniu bohaterów”.

Na regałach z prasą są również nowe kalendarze parafialne na 2024 r. ze zdjęciami naszych kościołów w cenie 20 zł.     

rozne-pl-40
946525
Dzisiaj: 57
Wczoraj: 360
Ten miesiąc: 3.985