1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta. Godz. 17.00: w Szkole Podstawowej, w Łyczance, przedstawienie charytatywne „Promienie Miłosierdzia”.
*Gościmy siostry sercanki, które prowadzą w Krakowie bursę dla studiujących dziewcząt. Siostry, po każdej Mszy Świętej kwestują na generalny remont bursy. Dzieło sióstr można wesprzeć ofiarą do puszek lub poprzez zakup książek – CEGIEŁEK. Wszystkim siostrom życzymy obfitych Bożych łask. *Grupa Apostolska prowadzi „Akcję Znicz” – dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele rekolekcyjne. Wszystkich młodych Grupa zaprasza na spotkania w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
*Wczoraj w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zostało pobłogosławionych na animatorów Grup Apostolskich 4 naszych parafian: Joanna Pietrzyk, Piotr Bujas, Aleksandra Czerwień i Aleksandra Kowalczyk.

2. W piątek - Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
*Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wolontariatu bł. Anieli Salawy. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w działalność Wolontariatu.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Różańcowych, lub odmawiania różańca w rodzinie, w domach. W tym tygodniu ofiarujmy tę modlitwę w intencji Misji – z racji przeżywanego od dzisiaj Tygodnia Misyjnego.

4. Na stolikach z prasą katolicką są wydrukowane formularze, do wypisania imion zmarłych, których chcemy polecić Bogu w wypominkach. Tradycyjnie wypominki można zgłaszać w Kancelarii Parafialnej przed lub po Mszy Świętej.

5. W przyszłą niedzielę, ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie hymnu CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy – przesunięcie wskazówek zegara o 1 godz. do tyłu ( z 3 na 2).

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka używanych okularów, które będą przekazane przez księży misjonarzy do krajów afrykańskich. Zbierane będą okulary tzw. „plusy i minusy” oraz przeciwsłoneczne. Przyniesione niepotrzebne okulary będzie można złożyć do pojemników znajdujących się przy wyjściu z kościoła.
*10 XI b.r. do godz. 12.00 odbędzie się na terenie naszej Parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Organizatorem zbiórki jest Fundacja POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE. Fundacja realizuje, w krajach misyjnych projekty takie jak studnie, szkoły, szpitale. Zachęcamy do udziału młodzież, strażaków OSP i grupy parafialne. Ta zbiórka jest też wyjątkową okazją, aby szkoły, urzędy, gmina, firmy, przedsiębiorstwa mogły się pozbyć zużytego sprzętu otrzymując Kartę Przekazania Odpadu. Godzina 12.00 - 10 listopada - jest godziną odbioru zebranego przez Parafię sprzętu – godziną zakończenia zbiórki.

7. Bóg zapłać za pomoc w dniu wczorajszym w pracach przygotowawczych do modernizacji ogrzewania kościoła, oraz za ofiary na tę inwestycję. Prosimy o wsparcie tej inwestycji. Mamy ¼ część funduszy na ten cel. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.
*Spotkanie Sekcji Ekonomiczno-gospodarczej DRP -we środę, o godz. 18.30.
*Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Gajowej, spod numerów: 17 do 66.

8. Do wieczności odszedł śp. Józef Młynarczyk z Olszowic, Pogrzeb jutro o 15.00.
Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

rozne-pl-73