Dzisiaj przeżywamy liturgiczną uroczystość ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA. Po sumie – wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Te Deum – CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo Różańcowe; 16.00 – Msza Święta. Od dzisiaj – zmiana czasu z letniego na zimowy.

W związku ze zmianą czasu informujemy, że godziny Mszy świętych w tygodniu pozostaną bez zmian czyli o 6.30 i 18.00. W Olszowicach w piątki Msza Św. o godz. 18:00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek  – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte do  południa będą jak w niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i w Olszowicach – 9.30.  Po południu, o godz. 14.00 Msza Święta ZBIOROWA za zmarłych. Po Mszy Świętej – procesja na Cmentarz.

Wtorek - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). Msze Święte będą o godz. 6.30, 8.00 z procesją na Cmentarz na Kopani i o godz. 17.00.

W tym roku odpust ofiarowany za zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc listopad, nawiedzając cmentarz, kościół lub kaplice publiczną. Należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź, Komunia Św. i modlitwa wg. intencji Ojca Świętego.

Wypominki można składać po każdej mszy w kancelarii. Wypominki będą czytane w niedziele przed Mszami o 8.00, 9.30i 11.00. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć godzinę wypominków. Do puszki przy ołtarzu głównym można składać intencje na Mszę Św. zbiorową, która odprawiona będzie w Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 14:00.

Czwartek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa żyjącego w XVI w. Nowenna do bł. Anieli Salawy. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Piątek – Pierwszy Piątek, spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach o 17:30.

Sobota – Pierwsza Sobota. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Trwa akcja sprzedaży zniczy przeprowadzana przez Grupę Apostolską. Powstały Fundusz będzie przeznaczony na dofinansowanie dni skupienia i rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dziś i w Uroczystość Wszystkich Świętych, przy dwóch wejściach na Cmentarz Parafialny będą kwestować członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej przy wsparciu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sieprawiu. Będą zbierane fundusze na ratowanie niszczejących bezpowrotnie nagrobków na naszych nekropoliach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i innych czasopism.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego, w sobotę o godz. 8:00, prosimy Parafian z ul. Dobrej spod numerów: 44 do 73 i z ul. Na Wzgórzu.