Pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 15:30 Nieszpory, o 16:00 Msza św. i katecheza wspólnoty neokatechumenalnej.

Od poniedziałku (6 listopada) codziennie w tygodniu o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. We środy połączona z nowenną.

Dzisiaj przed kościołem fundacja „Serce Pełne Nadziei” prowadzi kwestę na leczenie chorego na jałowy zanik kości udowej 6 – letniego Olka. Zbierają na długotrwałe leczenie, rehabilitacje oraz sprzęt ortopedyczny.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. katecheza wspólnoty neokatechumenalnej.

Czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie. O godz. 18 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 

Piątek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku. O 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny ofiarowana przez władze naszej Gminy.

Sobota - 11 listopada, wspomnienie św. Marcin z Tours, biskupa. Porządek Mszy św.: 6.30, 8.00, Suma o godz. 11 w kościele św. Marcina - ZA OJCZYZNĘ z racji Narodowego Święta Niepodległości i o 16.00. W Olszowicach o 9.30.

W piątek przed Odpustem o sprzątanie kościółka św. Marcina i wokół kościółka, prosimy parafian z ul. Bł. Anieli Salawy.

Dziękujemy parafianom z ulic: Wielickiej, Kawęciny, Prostej i Akacjowej za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy m. in. wywiad z ks. Jerzym Smoleniem pt. „Zauważmy ich ból”.

Na regałach z prasą są również nowe kalendarze parafialne na 2024 r. ze zdjęciami naszych kościołów w cenie 20 zł.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej dziękuje za pomoc przy organizacji kwesty 1 listopada oraz za ofiarność. Zebrano 7851,51 zł. Cała kwota posłuży na cele renowacji zniszczonych nagrobków na naszych cmentarzach.

rozne-pl-30
934927
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 135
Ten miesiąc: 3.831