1. Wczoraj przeżyliśmy podniosłą uroczystość z udziałem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i wielu zaproszonych gości – przedstawicieli samorządów i wspólnot religijnych. Została poświęcona Tablica z imionami mieszkańców Sieprawia, którzy zginęli podczas I wojny światowej, oraz Pomnik św. Jana Pawła II i cztery Tablice ukazujące Bł. Anielę Salawę, na pamiątkę 100 lecia odzyskania Niepodległości i 40 lecia wyboru na Stolicę Apostolską Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, którym zawdzięczamy to, iż na tę okoliczność powstały tak wspaniałe dzieła: ofiarodawcom, i artystom. Dziękujemy wszystkim za udział w tej uroczystości i za jej uświetnienie.

2. Dzisiaj wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – pierwszego patrona naszej Parafii; odpust w kościółku św. Marcina (uroczysta suma w kościółku, o godz. 11.00).
Przeżywamy narodowe Święto Niepodległości – stulecie odzyskania Niepodległości.
*Przy kościele, do puszek, zbiórka na organizację II Światowego Dnia Ubogich.
*Msza Święta po południu, o godz. 16,00. Nieszporów nie będzie, albowiem w tym czasie weźmiemy udział w Koncercie, w Starym Kościele. Koncert rozpocznie się o godz. 15.00. Na Koncert zapraszają: Chór Szkoły Podst. w Sieprawiu, klasy 0-III oraz Zespół Instrumentalny GOKiS.

3. Poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Wtorek - wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski. *Katecheza przed chrzcielna – we wtorek – o godz. 18.00.

4. Piątek, trzeci piątek. Zapraszamy na Jerycho w Sieprawiu. Tym razem przebieg tego nabożeństwa będzie inny niż zwykle. Będzie to JERYCHO WDZIĘCZNOŚCI ZA ODZYSKANĄ NIEPODLEGŁOŚĆ.
Program Jerycha – następujący: 1) Rozpoczęcie, o godz. 15.00, w Kaplicy Matki Bożej. Koronka do Miłosierdzia Bożego. 2) Godz. 15.30 – Adoracja z modlitwami dorosłych – JERYCHO DOROSŁYCH 3) Godz. 17.00 – Msza Święta. Po Mszy Świętej, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony z kaplicy na Ołtarz Główny i rozpoczną adorację ze wspólnymi modlitwami dzieci z rodzicami przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej – JERYCHO DZIECI. 4) Godz. 20.00 – Adoracja z modlitwami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania -JERYCHO MŁODZIEŻY (Kandydaci przyjdą na tę godzinę w ramach spotkania przed bierzmowaniem). 5) Godz. 21.00 - Apel Maryjny i zakończenie Jerycha. Przez cały czas trwania Jerycha w każdej chwili i każdy, może nawiedzić Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy.

5. W przyszłą niedzielę, trzecia niedziela. Ofiary są przeznaczone na Jubileuszowy Pomnik NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI. Na Sumie, uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać za przygotowanie na odpust kościółka św. Marcina – z ulicy Anieli Salawy – Rodzinie Kadejów.
*O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Brzeg, spod numerów: 1 -21.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” polecamy wywiad z Prezydentem Polski, Andrzejem Dudą na stulecie niepodległości.

8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 22.06-29.06.2019 r. W programie Padwa, San Giovanni Rotondo, Manopello, Góra św. Anioła – Gargano, Monte Cassino, Rzym, Watkan, Asyż. Szegółowe informacje i zapisy u ks. Wojciecha Gazdowicza.

9. Zmarł śp. Zbigniew Matoga. Jego pogrzeb – jutro, o godz. 14.00.
Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

rozne-pl-21
940292
Dzisiaj: 358
Wczoraj: 254
Ten miesiąc: 2.818