1. Dziś przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
*II Światowy Dzień Ubogich.
*Na sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
* Po południu, o 15.30 – Nieszpory.
*Trzecia niedziela. Na każdej Mszy świętej są zbierane ofiary na Jubileuszowy Pomnik „NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI”. Można jeszcze stać się fundatorem IV Tablicy /z modlitwą św. Jana Pawła II/. Jeżeli ktoś ma taką potrzebę serca prosimy o kontakt w tej sprawie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na upamiętnienie – okolicznościowym Pomnikiem - rocznic odzyskania Niepodległości i wyboru Ojca Świętego na Stolicę Apostolską.

2. Poniedziałek – wsp. bł. Salomei, zakonnicy.
Wtorek - wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
Środa - wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
Sobota - wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

3. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.
*Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Kościół w Polsce ponowi w tym dniu Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi.
*Podczas Sumy będziemy przeżywać obrzęd błogosławieństwa nowych ministrantów.

4. Za tydzień, przy naszym sanktuarium odbędzie się zbiórka pieniędzy na nowego BUSA dla Środowiskowego Domu Samopomocy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. Wesprzyjmy starania Fundacji, z której pomocy korzystają również i nasi parafianie.

5. W Olszowicach zrodziła się inicjatywa powstania Scholi dziecięcej. Dzieci, które chciałyby śpiewać podczas liturgii świętej prosimy o zgłaszanie się do Ks. Bartłomieja.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątnie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z ulicy Brzeg, spod numerów:22- 30.

7. Zachęcamy do lektury Prasy Katolickiej, w dzisiejszej niedzieli polecamy relację z uroczystości patriotycznych w Sieprawiu.

8. Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Prace należy składać do 10 XII w Domu Kultury w Sieprawiu. Gminny etap konkursu zostanie rozstrzygnięty 11 XII. Ogłoszenie zwycięzców drugiego etapu i wręczenie nagród odbędzie się 20 I w Starym Kościele w Sieprawiu. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Gminy Siepraw.

9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 22.06-29.06.2019 r. W programie Padwa, San Giovanni Rotondo, Manopello, Góra św. Anioła – Gargano, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż. Koszt to 1790 zł i 70 euro. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej oraz na ulotkach w zakrystii. Zapisy do 15 XII br. u ks. Wojciecha, przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 500 zł.

10. Do wieczności odeszli: śp. +Zbigniew Matoga i śp. +Jan Ściechowski.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

rozne-pl-63