Po południu o 15.30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 16.00.

Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje. m. in. na przygotowanie projektu nowych drzwi wewnątrz kościoła i ocieplenia stropu kościoła. W Olszowicach wymianę oświetlenia w prezbiterium.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem. Jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

Wtorek - wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

Środa - wspomnienie św. Cecylii (III w.), dziewicy i męczennicy. Patronki chórzystów, muzyków i organistów. O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich z XIX wieku. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Grupy Apostolskiej. O 18.45 spotkanie członków Rady Parafialnej.

Sobota – o 17.30 nowenna do św. Michała Archanioła. O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla Małego Apostoła i scholii.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie Roku Liturgicznego. O godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą Prymicyjną, którą odprawi Ks. Krzysztof Kasprzycki, który przez ostatni rok pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii w ramach praktyki diakońskiej. Po Mszy Świętej Ks. Prymicjant udzieli Błogosławieństwa Prymicyjnego.

27 listopada o godz. 17.00 organizowany jest wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii do piątku.

Wspólnota „Ogród Maryi” zaprasza na 9-miesięczny cykl spotkań dla kobiet do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jest to propozycja formacji otwartej dla kobiet w każdym wieku. Spotkania w każdy 3 wtorek miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny.

Dziękujemy parafianom z ulicy Zarusinki za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł pt. „Trudny powrót z wirtualnego świata”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Rokita, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30. Polecajmy jej dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

rozne-pl-54