1. Msze Święte –jak zwykle. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. We wtorek rano, o godz. 6.30 – ostatnie RORATY. Mszy Św. wieczorem nie będzie.
*Wieczorem będziemy przeżywać WIGILIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.
Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia – bardzo o to prosimy.
Zachowajmy zwyczaje: łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem – i zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd. W modlitwie pamiętajmy o zmarłych przodkach. Symbolicznie świadczy o nich jeden pusty talerz na stole.
*Na stole wigilijnym nie stawiajmy pod żadną postacią alkoholu.
*W zakrystii można nabyć bardzo pożyteczną a niewielką książeczkę, która będzie pomocną w zachowaniu chrześcijańskich zwyczajów.
*O północy – PASTERKA. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia nie narodzonych – SOS.

3. We środę – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę /6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00; w Olszowicach – 9.30. Po południu, o godz. 15.30 – Nieszpory.

4. W czwartek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika. Msze Święte będą jak w niedzielę. Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego dzieciom. Składka – na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. Są jeszcze ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny. Można je nabyć w zakrystii.

6. W Starym Kościele można obejrzeć WYSTAWĘ SZOPEK. Uroczyste wręczenie nagród – 4 I godz. 16.00. Po wręczeniu nagród – premiera Jasełek w wykonaniu Grupy Teatralnej przy SP Łyczanka.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie Domu Bożego jutro /poniedziałek/, o godz. prosimy następne Rodziny z rejonu Łysa Góra II: Loch, Salawa, Jędo, Bętkowski, Rokitowie, Szczurek, Kozdrój, Królowie, Suder, Król.

8. Od piątku /27 XII/ rozpocznie się WIZYTA DUSZPASTERSKA. Plan wizyty do 30 grudnia:
27 XII /piątek/: od 8:30: Łysa Góra I cz. I: od rodziny Marków do rodziny Królów.
Olszowice: od rodziny Piotrowskich –Kaimówka do rodziny Bujasów.
28 XII /sobota/: od 8:30: Łysa Góra I cz. II: od rodziny Piwowarskich do rodziny Kwintów.
Olszowice: od rodziny Wacława Gwoździa do rodziny Matogów.
30 XII /poniedz./: od 8:30: Grabie Wądoły: od rodziny Miękina do rodziny Nowaków.
Olszowice: od rodziny Chlebdów do rodziny Komorowskich.

9. Młodzież naszej Parafii włącza się w duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Bierze udział w globalnej sztafecie modlitwy o dobre przygotowanie tych Dni – LUDZIE DLA LUDZI, MODLITWA ZA MODLITWĘ. Zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą na stronie internetowej www.krakow2016.com oraz na Facebooku.
W Boże Narodzenie na Sumie będzie uroczysta intronizacja Pisma Świętego.

10. Ks. Roman organizuje parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch i relikwii św. Jana Pawła II, która odbędzie się w wakacje, w dniach 29 lipca 9 sierpnia 2014r .- 12 dni. W planie oprócz zwiedzania ujęto także dzień wypoczynku nad morzem. Koszt 2350zł. Plan dostępny jest na stolikach z gazetami, w zakrystii i na stronie internetowej. Szczegółowych informacji udziela ks. Roman. Zapisy do 2 lutego 2014r. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokosci 350 zł.

11. Do wieczności odeszli z nasi parafianie: + Ignacy Gawęda i + Zdzisław Sroka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

INTENCJE MSZALNE: 23 XII – 29 XII 2013 r.

Poniedziałek:

1) +Krzysztof Sułowski.

2) +Cecylia Bętkowska +Stanisław m. +Włodzimierz wnuk.

17.00:

+Wiktoria Kowalczyk +Alojzy m. +Karolina Przęczek.

Wtorek:

1) W intencji Dominiki – dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże

i asystencje Ducha Świętego w 18 rocznice urodzin.

2) +Krzysztof Sułowski.

3) +Ignacy Małota 16 r. śm. +Helena ż.

24.00:

PASTERKA:

1)      ZA KAPŁANÓW.

2)      ZA PARAFIAN.

3)      ++z rodzin Bielawskich i Dźwigów.

Środa:

8.00:

+Bronisław Norek 16 r. śm. +Jan +Regina rodzice.

+Jan Salawa.

ZA PARAFIAN.

+Piotr Dębski –od Wacka.

Czwartek:

6.30:

+Antoni Sołtyś +Jadwiga ż. +Adam +Jan ss.

+Szczepan Jędrzejowski.

+Stefan Pitala.

11.00:

W intencji dzieci przyniesionych do chrztu.

Piątek:

1) +Krzysztof Sułowski.

2) +Stanisława Firek –od wnuczki Wiolety z mężem i rodziną.

+Zofia Rosół.

Sobota:

1)+Krzysztof Sułowski.

2) +Elżbieta Dobosz –od koleżanek ze szkoły.

17.00:

+Józef Kruczek –od teściowej Marii Sołtys.

Niedziela:

+Zygmunt Panek.

9.30:

+Stefania Ćwierz 14 r. śm.

11.00:

O Błog. Boże dla darczyńców naszej Parafii: Rodziny Bułków, Turczy, Nowaków, Kuryłas, Koziołów.

16.00:

+Andrzej Gałaś 1 r. śm. – i ++ z rodziny Gałasiów - od żony Krystyny z dziećmi .