1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.

2. Jutro roraty – jak dotąd – o godz. 17.00. We wtorek roraty będą rano, o godz. 6.30. Wieczornej Mszy Świętej (we wtorek) nie będzie.

3. Wieczór w domach, przy rodzinnym stole, będziemy przeżywać Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa (np. z Ewangelii św. Łukasza rozdział 2), wspólny śpiew kolęd. *Zaleca się tradycyjne potrawy wigilijne z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. Pasterka: w Olszowicach - o godz. 22.00; w Sieprawiu - o północy.
*Składka z Pasterki - na Fundusz Obrony Życia Poczętego – SOS.

5. W środę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte – jak w niedzielę.
*We wszystkich Mszach Świętych, które się odprawia tej nocy i w dniu następnym na słowa symbolu: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się Człowiekiem” wszyscy klękają na jedno kolano, jeśli symbol jest recytowany, lub na dwa, jeśli jest śpiewany. *Składka z Bożego Narodzenia - na „świętopietrze”.
Czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte – jak w niedzielę. Na Sumie w świętego Szczepana – uroczysty chrzest dzieci. *Składka ze św. Szczepana - na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Piątek - święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Po Mszach świętych – obrzęd pobłogosławienia wina.
Sobota - święto Świętych Młodzianków, męczenników.
Niedziela, za tydzień: święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Od dzisiaj do 6 stycznia jest otwarta wystawa szopek w starym kościele. Możliwość oglądania szopek po każdej Mszy Świętej.

7. Od 27 XII (piątek) rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Wizyta Duszpasterska daje okazję bliskiego spotkania z kapłanem przynoszącym do domów Boże Błogosławieństwo. Plan Wizyty, zwanej też Kolędą, będzie umieszczony w gablotach i na stronie internetowej.

8. Bóg zapłać za ofiarowane choinki od rodziny Suder z ulicy Myśliwskiej i od rodziny Sołtys z ulicy Gajowej. Bóg zapłać za przywiezienie i ustawienie tychże choinek. Bóg zapłać Wolontariuszom za zbiórkę żywności w sklepach DELIKATESY CENTRUM i EURO oraz Zespołowi Charytatywnemu z wolontariuszami za przekazanie darów potrzebującym pomocy. Bóg zapłać wielu osobom, dzięki którym czujemy się przygotowani do Świętowania Bożego Narodzenia.
*Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie we wtorek, o godz. 8.00 prosimy Parafian z ulicy Mostowej i Ks. Jana Przytockiego spod numerów: 28 – 72.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W świątecznym numerze Niedzieli płyta z kolędami i pastorałkami Golec Uorkiestry oraz kalendarz na 2020 rok.

10. Do wieczności Bóg powołał śp. +Leszka Barana i śp. +Walerii Pyzik śp. +Wojciecha Dryję (jego pogrzeb w poniedziałek o 13.30). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

 

rozne-pl-20