Msze Święte dzisiejszej niedzieli będą sprawowane tylko do sumy, o godz. 11.00. Po południu nie będzie ani nieszporów, ani Mszy Św. ze względu na Wigilię Bożego Narodzenia.

Wieczorem, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

W naszym Sanktuarium Pasterka będzie o północy, a w kościele w Olszowicach o godz. 22.00. Ofiary z Pasterki są przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, m.in. na domy samotnych matek.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA - Msze św. jak w każdą niedzielę. Przy naszym sanktuarium w zapraszamy na spotkanie przy „Żywej Szopce”. Od pierwszej Mszy św. do 17.00.

Wtorek - ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Środa - Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie wina.

Czwartek - Święto Świętych Młodzianków z Betlejem, Męczenników.

Sobota – o 17.30 nowenna do św. Michała Archanioła.

W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 16.00 Msza św. połączona z Nieszporami i nabożeństwem na zakończenie roku 2023.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali naszą parafię i kościół na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali choinki, wykonali szopkę w kościele, przygotowali Żywą Szopkę, udostępnili zwierzęta oraz wszystkim, którzy swoją bezinteresowną pracą stworzyli te dzieła.

W naszej parafii od wtorku 27.12.2022 r. rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda w tradycyjnej formie. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Program całej kolędy jest umieszczony w gablotach i na stronie internetowej.

Z racji kolędy kancelaria parafialna nie będzie czynna do Nowego Roku. W nagłych i ważnych sprawach kancelaria będzie czynna po Mszy św., o 6.30 lub wieczornej.

6 stycznia 2024 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który podobnie jak w zeszłym roku wyruszy z Olszowic, Łyczanki i Sieprawia. Informacje na plakatach.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Biskupia, Brzozowa i Zakątek. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Martynę i śp. Mariana Pitalę. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

Ulica

(Czwartek)

Graniczna, Królewska, Kręta, Mostowa

bł. Anieli Salawy od Zawady - zakończenie u p.Kadejów

(Piątek)

Zielona od nr 2, Michała Archanioła od nr 1,

św. Marcina od nr1

Słowiańska od nr 2 - zakończenie u p. Wielgus

(Sobota)

Górska od nr 1