1. Dzisiaj rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Hasło tygodnia: POWOŁANIA ZNAKIEM NADZIEI OPARTEJ NA WIERZE. Módlmy się o nowe powołania z naszej Parafii.

2. W związku z Europejską Inicjatywą Obywatelską „Jeden z nas” zbierane są podpisy pod tą obywatelską inicjatywą służącą ochronie życia człowieka od poczęcia. Podpisy zbierane są do 11 maja br. na dwa sposoby: tradycyjny „papierowy” na formularzach oraz elektronicznie przez stronę internetową www.jedenznas.eu. Podpisy mogą składać tylko osoby pełnoletnie.
Na formularzu można się podpisać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Należy podać między innymi: imię, nazwisko, miejsce stałego zamieszkania, obywatelstwo, osobisty numer indentyfikacyjny.

3. Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na uroczyste obchody 2 ROCZNICY BEATYFIKACJI BŁ. JANA PAWŁA II, które odbędą się 1 maja. Uroczysta Msza Święta połączona z poświęceniem Ołtarza i Kaplicy św. Kingi o godz. 12.00 w Sanktuarium bł. Jana Pawła II, a o 19.00 – w Filharmonii Krakowskiej Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” organizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

4. Dzisiaj trzecia niedziela. Bóg zapłać za ofiary na odnowienie Kaplicy Matki Bożej.
Na sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
Poniedziałek- godz. 14.00: Msza Święta o Błog. Boże w egzaminie dla klas III Gimnazjalnych; godz. 16.00: Pogrzeb +Mariana Kowalczyka z Brzegu; godz. 17.00:
W Starym Kościele – rocznikowe spotkanie z Księdzem Misjonarzem Tadeuszem Kasperczykiem – Eucharystia.
Wtorek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski. O godz. 18.00 – Msza Święta w intencji naszych Księży Wikariuszy: Księdza Wojciecha Gazdowicza i Ks. Wojciecha Leśniaka -o Błogosławieństwo Boże w dniu Imienin.
Środa - Wsp. św. Fidelisa z Simaringen, prezbitera i męczennika oraz św. Jerzego,
Męczennika.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY.
*Wszystkim Solenizantom życzymy obfitych Bożych łask.

5. Spotkanie Sekcji Gospodarczej Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w środę, o godz. 15.30.
Spotkanie Kandydatów do bierzmowania – we czwartek, o godz. 18.00.
Spotkanie Rodziców Kandydatów do bierzmowania – w piątek, po Mszy Świętej
wieczornej.

6. Organizowany jest wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej Parafii w okresie wakacji (lipiec), w dwóch terminach. Ulotki do zabrania w zakrystii. Bliższe informacje u Ks. Wojciecha Leśniaka.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty na ołtarze. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z rejonu Wieś II.: 203, 803, 614, 804, 788, 392, 31, 1241.

8. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na piknik rodzinny połączony z otwarciem sezonu sportowego, który odbędzie się 27 kwietnia (w sobotę). W programie: gry i zabawy dla całej rodziny na kompleksie ORLIK 2012 w godz. 10.00 – 14.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.siepraw.pl.

INTENCJE MSZALNE: 22 IV – 28 IV 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Ignacy Wielgus.
2) +Anna Janikowska +Jan Janikowski.
„ 18.00: +Michał Dyrda ++teściowie ++szwagrowie.

Wtorek, godz. 6.30: Za Ojca Świętego Franciszka.
„ 18.00: 1) O Błog. Boże dla Księdza Wojciecha Gazdowicza i Księdza
Wojciecha Leśniaka przez wstawiennictwo św. Wojciecha Biskupa i Męczennika.
2) +Emil Bielawski +Józef brat.
3) +Helena Siatka 17 r. śm. +Józef m.

Środa, godz. 6.30: Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Błog. Boże, opiekę
Matki Bożej dla Sebastiana w 11 rocznicę urodzin.
„18.00: +Monika Zemła i jej ++rodzice.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Józef Najder r. śm.
2) +Józef Bętkowski –od żony.
„ 18.00: +Jerzy Nowak i +Anna +Benedykt rodzice.

Piątek godz. 6.30: 1) +Jan Król od córki Małgorzaty z rodziną.
2) +Władysław Kowal.
„ 18.00: W 18 ROCZNICĘ URODZIN GRZEGORZA o Błog. Boże za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy.

Sobota godz. 6.30: 1) +Władysław Irzyk –od córki Elżbiety z rodziną.
2) +Józef Figiel –od córki Danuty.
„ 18.00: 1) +Jarosław Pitala r. śm.
2) +Feliks 3 r. śm.

Niedziela godz. 6.30: +Stefan Pitala 6 r. śm.
„ 8.00: +Michał Siatka 2 r. śm.
„ 9.30: +Antonina Matoga 17 r. śm. +Stanisław m. +Wojciech s.
„ 11.00: ZA PARAFIAN.
„ 16.00: +Jan Durak +Helena ż.