1. Dziś w 4 niedzielę Wielkanocną początek TYGODNIA MODLITW o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się o powołania z naszej Parafii i w intencji już powołanych, aby wytrwali w naśladowaniu Chrystusa.
*Warunki przyjęcia do Seminarium Duchownego są podane na Tablicy Ogłoszeń.
*Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
*Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Bóg zapłać za ofiary dzisiaj złożone na inwestycje parafialne.

2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: wtorek, klasy II, o 18.00;
czwartek, klasy III o 18.00.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek - 19.30 modlitewne spotkanie wolontariuszy ŚDM.
Sobota - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
*Msza Święta o Błog. Boże dla Księdza Wojciecha naszego wikariusza, w tym dniu (w sobotę), o godz. 18.00. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia wielu potrzebnych Bożych łask.
*23 kwietnia / sobota/ - wolontariusze ŚDM wezmą udział w parafialnej pielgrzymce śladami Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. W programie Msza św. w intencji papieża Franciszka w Kalwarii następnie zwiedzanie sanktuarium i multimedialnego muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Wyjazd z parkingu o 7.45 powrót ok. godz. 16.00. Są wolne miejsca dlatego zapraszamy parafian a szczególnie młodzież. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu dla młodzieży spoza wolontariatu 10 zł. dorośli 30 zł.

3. W przyszłą niedzielę (24 IV) zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Będzie to nasza odpowiedź na prośbę Ojca Świętego Franciszka.

4. W nocy z 4/5 maja br., od godz. 21.00 do 6.00 rano, nasza Parafia jest zaproszona na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Chętnych do udziału w tej Adoracji zachęcamy do zaplanowania sobie tych godzin modlitwy.

5. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych, ul. K. Bruchnalskiego 35, ogłasza rekrutację dzieci w wieku 6-16 lat na rok 2016/2017. Wszelkie informacje udzielane są telefonicznie w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Długiej spod numerów 188 – 212.

7. Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
16 maja 2016 r. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Takie dokumenty można jeszcze złożyć do 10 czerwca 2016 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście – w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zachęcamy do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełne wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków finansowych. /Daniel Obajtek – Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa/.

8. Do wieczności odszedł śp. Stanisław Dziektarz z Olszowic (lat 80).
Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie...

rozne-pl-62
940769
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 85
Ten miesiąc: 3.295