1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość główna na Sumie, o godz. 11.00. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 39 dzieci.
*Nabożeństwo majowe do NMP, o godz. 15.30; Msza Święta po południu, o godz. 16.00.

2. Jutro Msza Święta i Nabożeństwo majowe z dziękczynieniem za dar Komunii Świętej, o godz. 18.00.

3. Przez BIAŁY TYDZIEŃ dzieci pierwszokomunijne będą uczęszczać na Mszę Świętą o godz. 18.00 i wezmą udział w Nabożeństwie majowym.
*W sobotę dzieci wyjadą na Pielgrzymkę do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd o godz. 8.00.

4. Za tydzień – rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV.* Próba na rocznicę – we czwartek, po Mszy Świętej wieczornej. *Spowiedź święta na rocznicę Komunii Świętej – w piątek od 16.30.
*Rodziców dzieci z rocznicy Komunii Świętej prosimy o zadbanie o to, aby był zrobiony porządek w kościele i wokół kościoła.

5. W dzisiejszą niedzielę wypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się kwartalne dni modlitw w tej intencji.
*Dla tych, którzy być może odczuwają głos powołania do kapłaństwa, podajemy na tablicy ogłoszeń adres do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie i warunki przyjęcia na I rok.

6. Jutro /13 maja/ wsp. Najświętszej Mari Panny z Fatimy. W Sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach, o godz. 20.00 Msza Św. z kazaniem i procesją maryjną. Szczegóły – na plakacie.

7. Wtorek - święto św. Macieja, apostoła. Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI. Piątek – trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU. Zachęcamy do trwania na Adoracji Najświętszego Sakramentu, w godzinach od 15.00 do 21.00. Rozpoczęcie wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie – wspólnym Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę, trzecia niedziela. Ofiary będzie zbierać Duszpasterska Rada Parafialna. Są one przeznaczone na inwestycje parafialne. O godz. 17.15 /za tydzień/ przy domku Myśliwskim na ul. Myśliwskiej – Nabożeństwo majowe, na które bardzo zapraszają Myśliwi.

9. Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnym za ogólne porządki i piękną dekorację kościoła i krzyża misyjnego; za ufundowany Dar Ołtarza /Trzy ornaty Maryjne i księgi liturgiczne/, a przede wszystkim za religijne wychowanie swoich dzieci i troskę o ich podstawowe potrzeby. Bóg zapłać też katechetom oraz nauczycielom i wychowawcom.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej Niedzieli polecamy artykuł o cudach i łaskach wyproszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Myślenickiej.

11. Do wieczności Bóg powołał śp. +Ryszarda Marszałka. Pogrzeb – jutro, o godz 15.00.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.