1. Dziś wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Św. Jan jest patronem wychowawców.
*Drugi dzień CZTRDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. ADORACJA po ósemce do 9.30 oraz po Sumie do godz. 16.00. O godz. 14.30 adorację poprowadzi młodzież; o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego; o 15.30 Nieszpory wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie.
*O godz.17.00 spotkanie na Plebanii Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

2. Wtorek (2 lutego) – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Jubileusz Życia Konsekrowanego i zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. *Msze Święte, do południa – jak w niedzielę; po południu, o godz. 17.00.; w Olszowicach, o godz. 9.30. Na każdej Mszy Świętej – poświecenie gromnic.
Środa – wsp. św. Błażeja, biskupa i św. Oskara, biskupa. Błogosławienie świec i wiernych we wspomnienie św. Błażeja.. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania, klasy III. *Spotkanie Trzeciego Zakonu.
Piątek - pierwszy piątek. Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławienie chleba i wody we wspomnienie św. Agaty. Spowiedź od godz. 16.00; w Olszowicach – o 17.30.
Sobota – pierwsza sobota. Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.
*O godz. 8.30 - Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.

3. Od lutego będą się odbywać, w naszym Sanktuarium, comiesięczne spotkania z zelatorami i członkami Żywych Róż. Spotkania będą w pierwsze Soboty, na Mszy Św. wieczornej. Członkowie żywych Róż dokonują „zmiany Tajemnic” – pierwszego dnia miesiąca.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty:
Papieska – „Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń”.
Intencja Misyjna – „Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji”.

4. W dniach 20 i 27 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – JUBILEUSZ KAPŁANÓW. O godz. 10.15 – Celebracja: „Misericordes sicut Pater” (Miłosierni jak Ojciec). O godz. 12.00 Msza Święta koncelebrowana. Prosimy o modlitewną łączność wiernych z kapłanami.

5. Twórcy Misterium Męki Pańskiej „Misterium Wojenne”, w Myślenicach zapraszają na Misterium do Domu Katolickiego, ul. 3 maja 1a. Premiera 20 lutego o 19.15. Rezerwacja biletów telefonicznie (537 662 937) lub e-mailowo.

6. Ukończona została Wizyta Duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie kapłanów w swoich domach i wspólną modlitwę. Bóg zapłać za „kolędę” Złożone ofiary w znacznej części zostają przekazane na potrzeby ogólnokościelne. W intencji tych, którzy przyjęli Wizytę Duszpasterską zostanie odprawiona Msza Święta w niedzielę 7 lutego o godz. 11.00.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Galicyjskiej, spod numerów: od 14 do 68.

INTENCJE MSZALNE: 1 II – 7 II 2016 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Franciszek Dziura 36 r. śm.

17.00:

1) +Feliksa (fem.) Bielawska 1 r. śm.

2) +Stanisław Baran –od syna Karola z rodziną.

Wtorek:

8.00:

9.30:

11.00:

+Maria Raszewska –od Stanisławy i Edwarda Bińczyckich.

+Helena Gwóźdź –od Stanisławy i Michała Pyrdek.

+Maria Grabowska –od syna Stanisława z rodziną.

Dziękczynna z prośbą o Błog. Boże  za przyczyną Matki Bożej Gromnicznej i Bł. Anieli Salawy dla Marii Konarskiej.

17.00:

+Maria Michalik +Piotr m. +Stanisław Nowak +Katarzyna ż.

Środa:

6.30:

1) +Wanda Suder –od Grona Nauczycielskiego Szk. P. w Sieprawiu.

2) +Jan Dyrda 10 r. śm.

17.00:

+Genowefa Król +Kazimierz m. +Michał zięć.

Czwartek:

6.30:

1) +Michał Machaj –od żony z córką Anną.

2) +Emilia Ślusarczyk 4 r. śm.

17.00:

+Wiesława (fem.) Jasiówka 32 r. śm. +Mieczysław m.

Piątek:

6.30:

+Stanisław Bętkowski +Cecylia ż. +Włodzimierz wnuk.

+Stanisław Mika 7 r. śm.

Sobota:

6.30:

+Franciszek Dyrda 14 ? r. śm. +Maria ż.

17.00:

1) +Dorota Opryszek +Marianna +Stanisław Kłosińscy.

2) W 18 ROCZNICĘ URODZIN ANI – o Błog. Boże i potrzebne

łaski.

Niedziela:

+ Tadeusz Król 7 r. śm.

8.00:

+ Helena Kwinta 1 r. śm.

9.30:

+Stanisław Matoga 19 r. śm. +Antonina ż. +Wojciech s.

11.00:

1) Dziękczynna w 10 ROCZNICĘ URODZIN MIKOŁAJA – o łaskę
    zdrowia dla niego i siostry Łucji.

2) W intencji Rodzin, które przyjęły Wizytę Duszpasterską.

16.00:

+Wiktoria +Czesław Filipczyk.