O godz. 15:30 Nieszpory.

O godz.12.00 przed naszym sanktuarium będzie się odbywała "Ewangelizacja na placach" prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Święto św. Katarzyny ze Sieny (XIV w). Patronki Europy.

Wtorek - Rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny (z procesją) o 17.30. W tygodniu nabożeństwa majowe będą o 17.30; w Olszowicach o godz. 18.00 (w piątek po Mszy św.); w Łyczance o godz. 19.00 (w niedziele o 15.00). W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, za naszą Ojczyznę, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież.

Czwartek – od 16.30 spowiedź przed I piątkiem. O 17.30 majówka i nabożeństwo do bł. Anieli Salawy. Kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

Piątek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Msze Święte - jak w niedzielę. W Olszowicach o 9.30. Nabożeństwo majowe – o 15.30. Po Mszy św. o 9.30 przy pomniku św. Jana Pawła II orkiestra z Sieprawia zaprasza na koncert pieśni patriotycznych. Zapraszamy.

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.00 różaniec wynagradzający Matce Bożej za grzechy świata i majówka. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Z racji trwającego w naszej archidiecezji Kongresu Eucharystycznego, od przyszłej niedzieli przez 4 kolejne niedziele, będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu.

Wszystkich wyjeżdzających na parafialną pielgrzymkę szlakiem piastowym od 3 do 5 maja informujemy, że zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy sanktuarium o 2:50 w nocy.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy: Parkowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Cenzura czy mowa nienawiści?”

1. Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na spektakl Grupy folklorystycznej Sieprawianie pod tytułem „Zabiegi o scyrom miłość”. Spektakl odbędzie się dzisiaj 28 kwietnia o godzinie 19.00 na Sali Konferencyjnej w Sieprawiu. Wstęp wolny.
  1. Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych organizuje rekrutację dzieci w wieku 6 – 16 lat. Zapisy trwają do 14 czerwca 2024 r. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły i na plakatach.