1. Ostatni dzień REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. O godz. 9.30 – Msza Święta z udziałem MŁODZIEŻY; o 11.00 – Msza Święta z udziałem DZIECI. O godz. 12.00 – Msza Święta w Olszowicach. Po południu: o godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym;
o 16.00 – Msza Święta i zakończenie Rekolekcji.
Chcemy bardzo serdecznie podziękować Księdzu Rekolekcjoniście za wygłoszone nam nauki rekolekcyjne, za nabożeństwa pokutne, za spowiedzi święte, odwiedziny chorych, za Eucharystię… Za przypomnienie nam Przykazania miłości Boga, bliźniego i siebie samego…
*Dzisiejsza składka jest na cele rekolekcyjne.
*Przy Sanktuarium – Kiermasz ozdób świątecznych Szkoły Podstawowej w Olszowicach

2. Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
*Po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie Sekcji Charytatywnej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
Piątek - W ten piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa - po ulicach Parafii. Rozpocznie się o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej – msza Święta w Starym Kościele.
*Formacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

3. W przyszłą niedzielę – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na Sumie, o godz. 11.00. Po Sumie Konkurs na największą palmę. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Parafią.
*Przy naszym Sanktuarium będzie zorganizowany Kiermasz Środowiskowego Domu Samopomocy Bonifratrów w Konarach

4. W Komunikacie Metropolity Krakowskiego na Wielki Tydzień 2014 r. Ks. Kardynał informuje nas, że: W NIEDZIELĘ PALMOWĄ na Placu Świętego Piotra w Rzymie Ojciec Święty Franciszek przekaże przedstawicielom Kościoła krakowskiego i młodzieży z całej Polski, przez młodzież z Brazylii, krzyż Światowych Dni Młodzieży wraz z towarzyszącą mu ikoną Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Jako pierwsza krzyż przejmie diecezja poznańska, następnie kolejne diecezje polskie, potem kraje Europy Wschodniej. W grudniu 2014 r. krzyż i ikona powrócą do Polski, by odwiedzić pozostałe diecezje i na końcu dotrzeć do Krakowa.
W niedzielę Palmową w szczególnej łączności z Ojcem Świętym pozostaną wierni Zgromadzeni na Eucharystii w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Tam podczas Mszy Świętej o 12.30 liderzy ŚDM zostaną uroczyście posłani przez biskupa do tworzenia środowisk ŚDM. Liderom będą przekazane miniatury symboli ŚDM: krzyż i ikona Matki Bożej, które w parafiach będą znakiem zjednoczenia różnych grup wokół idei ŚDM.
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz błogosławi nam na drogę wytrwałego dążenia do świętości, która ma być owocem przeżyć Wielkiego Postu, kanonizacji bł. Jana Pawła II i Światowych Dni Młodzieży.

5. W Niedzielę MIŁOSIERDZIA będziemy mogli odebrać płomień poświęcony przez Ojca Świętego „ISKRĘ MIŁOSIERDZIA”. W przyszłą niedzielę na tę okoliczność u Grupy Apostolskiej będzie można zaopatrzyć się w świece tak zwane „PASCHALIKI”.

6. Bóg zapłać OSP z Sieprawia za ugaszenie pożaru w pobliżu cmentarza, a także tym, którzy pomogli wykonać porządki wiosenne w ogrodzie. Panu leśniczemu dziękujemy za ofiarowanie kilkudziesięciu krzewów bukszpanu.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła we wtorek i w sobotę i za złożoną ofiarę. 

INTENCJE MSZALNE: 7 IV – 13 IV 2014 r.

Poniedziałek:

godz.

6.30:

+Emilia +Józef Ślusarczyk.

18.00:

1) +Edmund Bujas +Agnieszka ż.

2) +Euzebia Anioł 15 r. śm. +Edward m.

Wtorek:

godz.

6.30:

1) +Józef Siatka –od syna Adama z rodziną.

2) Dziękczynna z prośbą o powrót do zdrowia Ewy.

18.00:

1) W 20 ROCZNICĘ ŚLUBU WIOLETTY i EDWARDA – o Błog.  

     Boże za przyczyną bł. Anieli Salawy.

2) O powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.

Środa:

godz.

6.30:

+Dorota Mika –od siostrzenic z rodzinami.

18.00:

+Józef Matoga 1 r. śm. –o wieczne zbawienie.

Czwartek:

godz.

6.30:

1) +Stanisław Kiszka –od syna Wiesława z rodziną.

2) O zdrowie i Błog. Boże Kapłanów, szczególnie z naszej Parafii oraz o zdrowie dla pana Organisty.

18.00:

+Józef Wierzbicki 10 r.  śm. +Genowefa ż.

Piątek:

godz.

6.30:

+Aniela Kluska w r. śm. +Walenty m. ++z rodziny.

18.00:

+Brygida Płachta 11 r. śm. +Henryk m. +Maria c.

Sobota:

godz.

6.30:

+Kazimierz Kicek ++rodzice jego.

18.00:

1) +Martyna Okrzesik –od siostry Anny z rodziną.

2) +Władysław Czerwień w 12 r. śm.

Niedziela:

godz.

6.30:

+Józef Kruczek.

8.00:

+Ferdynand.

9.30:

+Gustaw Stryszowski 2 r. śm.

11.00:

 17 rocznica ślubu Any i Miłosza – dziękczynna z prośbą o zdrowie i dalszą Opiekę Bożą nad całą Rodziną.

16.00:

+Jan Suder 7 r. śm. ++rodzice ++teściowie.

rozne-pl-36