1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne, w naszej Parafii. Wydaje się, że wzięła w nich udział większa część Parafian niż w innych latach. Jednakże z różnych powodów wielu było nieobecnych na rekolekcyjnych naukach i do sakramentu pokuty i pojednania.
*W tym tygodniu spowiadamy: we wtorek – w Rzeszotarach, w środę – w Świątnikach Górnych, w sobotę – w Krzyszkowicach.

2. Dzisiaj, trzecia niedziela. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje Parafialne na 100 lecie odzyskania Niepodległości i 40 lecie wyboru Papieża Jana Pawła II. Liczymy na wsparcie ogółu społeczeństwa na Pomnik Jana Pawła II w relacji do Bł. Anieli Salawy.
*Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; 16.00 – Msza Święta.

3. Jutro, 19 marca, UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP.
Środa - Po Mszy Świętej o godz. 18.00, spotkanie Trójek Klasowych z klas komunijnych (Siepraw, Łyczanka i Olszowice).
Czwartek – Spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasy VII.
Piątek – Droga Krzyżowa: dla dzieci o 17.00, dla dorosłych po Mszy o 18.00 – poprowadzi FZŚ, młodzieżowa o 20.00. W Olszowicach o 18.00.
W piątek rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Sieprawia do Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek przy naszym sanktuarium o 21, dojście do celu około 7.00. Powrót we własnym zakresie. Należy zabrać wygodne obuwie, odpowiedni strój, latarkę, prowiant. Informacje i zapisy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Sobota - O godz. 18.00 – NOWENNA JUBILEUSZOWA.
Tematem Nowenny w marcu jest: MODLITWA i POKUTA
Patronem dnia nowenny – św. Jacek
*W Starym Kościele, o godz. 19.00, odbędzie się Spektakl Wielkopostny „Potrzebuje Cię Chrystus…żeby kochać”, przygotowany przez Koło Teatralne.

4. W przyszłą niedzielę - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ.
Tradycyjnie odbędzie się konkurs na największą i najbardziej tradycyjną palmę.
*Przy naszym Sanktuarium odbędzie się KIERMASZ WIELKANOCNY Dobroczynnej Bonifraterskiej Fundacji z Konar.
*Na Sumie – Msza Święta Dziękczynna z prośbą o Błogosławieństwo Boże dla pana kościelnego Wacława Cygana. Pan Wacław w tym dniu kończy funkcję kościelnego w naszym Sanktuarium. Pełnił ją od 2009 roku. Zawsze był chętny do pomocy. Za to panu Wacławowi i jego rodzinie składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.
*Od Wielkiego Tygodnia funkcję kościelnego i gospodarza świątyni w naszej Parafii będzie pełnił pan Krzysztof Kowalczyk, z Łyczanki.

5. W Niedzielę Palmową będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Od piątku poprzedzać je będzie Forum Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, odbywające się na terenie VIII LO w Krakowie. Informacje i zapisy u ks. Wojciecha Gazdowicza oraz animatorów Grupy Apostolskiej.

6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł o V edycji konkursu Wiedzy Liturgicznej. Pomysłodawcą i współorganizatorem jest kleryk z Mogilan.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy rodziny z ulicy Kawęciny, spod numerów: 19 – 48.

rozne-pl-38