1. Apel do Parafian, w związku z nasileniem pandemii.
Apelujemy do naszych Parafian o zachowanie rygoru dotyczącego zachowania obowiązujących przepisów, mających na celu troskę o zdrowie własne i innych. Obecnie niebezpieczeństwo zarażenia siebie i drugiej osoby jest większe niż dotychczas. Bądźmy więc odpowiedzialni.
Otrzymaliśmy pouczenie i ostrzeżenie Sanepidu w Myślenicach. Sanepid posiada niepokojące informacje o tym, że na nabożeństwach bywają osoby, których obowiązuje kwarantanna, co jest wielką nieodpowiedzialnością. Sanepid ostrzega, pod groźbą kary, przed przekroczeniem limitu osób na Mszy Świętej. W obecnej sytuacji, w naszym Sanktuarium, na Mszy Świętej może być maksymalnie 80 osób.
Nadal jest ważna dyspensa od obowiązku fizycznej obecności w kościele. Przykazanie kościelne: „W Niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej!” można wypełnić przeżywając Mszę świętą transmitowaną przez radio, telewizję lub internet.
Z naszego Sanktuarium transmitujemy na facebooku Mszę Św. o godz. 8.00. Prosimy o większą, wzajemną odpowiedzialność, za zdrowie drugich w czasie wyniszczającej ludzi zarazy.

2. Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek /25 marca/ - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia.
W tym dniu w naszej Archidiecezji - rozpoczęcie Roku Rodziny, podczas Mszy Świętej, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, o godz. 18.00. Rok Rodziny „Amoris laetitia” zakończy się 26 VI 2022 r. w czasie odbywającego się w Rzymie X Światowego Spotkania Rodzin z Ojcem Świętym.
*Na ołtarzu w Kaplicy Bł. Anieli Salawy są do odebrania Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje prosimy złożyć przed Mszą Świętą we czwartek – w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
* Spotkanie do bierzmowania dla kandydatów z klas 8 i ich rodziców po Mszy Św. wieczornej.

Sobota - Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, o godz. 16.00.

3. Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm – na Sumie. Nie będzie Konkursu Palm.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – w niedzielę, o godz. 15.00.
Droga Krzyżowa – w piątek, po Mszy Św. o 17.00, o godz. 20.00 i w Olszowicach, o 18.00.

5. Z racji obostrzeń spowodowanych trzecią falą pandemii, dla umożliwienia obecności na Mszy Świętej, od Niedzieli Palmowej, w naszym Sanktuarium będą dodatkowe dwie Msze Święte: o godz. 14.00 i o godz. 18.00.

6. Bóg zapłać za ofiary na REMONT KOŚCIOŁA ŚW. MARCINA. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Zacisze, spod numerów: 69 – 98.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy m.in. felieton „Mężczyzna”, w którym autor napisał: „Bez mężczyzn tej cywilizacji po prostu nie będzie”.

8. Do wieczności Bóg powołał śp. +Annę Baran. WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ JEJ DAĆ, PANIE.