Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z racji trwającego w naszej archidiecezji Kongresu Eucharystycznego przez 4 kolejne niedziele, po każdej Mszy do południa będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 15:30 nabożeństwo majowe, o 16:00 Msza Św.

Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30; w Olszowicach o godz. 18.00 (w piątek po Mszy św.); Łyczance o godz. 18.00 (w niedziele o 15.00). Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne DNI KRZYŻOWE).

W poniedziałek - o 17.30 będziemy się modlić przy Grocie Matki Bożej, następnie Msza św. w Sanktuarium.

We wtorek - o 17.30 przy Pomniku NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI – Msza Święta w Sanktuarium.

W środę - o 17.30 pójdziemy w procesji do Starego Kościoła i tam będzie Msza św.

Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Środa - Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

Sobota – o 9.00 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci przed I Komunią św.

W przyszła niedzielę (12 maja) o godz. 11.30 Msza św. i uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii. Wszystkich, którzy zawsze uczestniczą we Mszy św. o 11.00 prosimy, aby wyjątkowo w tym dniu uczestniczyli na innych Mszach św.

Dziękujemy parafianom z ulicy Parkowej za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Baran. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…