1. Dzisiaj trzeci dzień CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. Czas Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po „ósemce” do 9.30, oraz po Sumie do godz. 16.00. Od godz. 15.30 Adorację poprowadzi kapłan.

2. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Będzie on trwał do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (27 V).

3. W tym tygodniu – Środa Popielcowa i rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu.
*W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
*Msza święta z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 17.00 i w Olszowicach o godz. 18.00.
*Składka w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne.
*Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni Modlitw o ducha pokuty.

4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich żalach i w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
*Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 15.00.
*Droga Krzyżowa – w piątki: dzieci – 16.00, młodzież – 20,00, wspólna – 17.00;
w Olszowicach – o godz. 18.00.

5. Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach od niedzieli 11 marca do środy 14 marca.
*Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. profesor Roman Bogacz z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
*Wszystkich, a szczególnie chorych Parafian prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcji o obfite duchowe owoce przeżywanych Rekolekcji.

6. Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu serdecznie zaprasza na Koncert finałowy dwunastych Ogólnopolskich Warsztatów Gospel, który odbędzie się dzisiaj, o godz. 17.30 w hali sportowo-widowiskowej w Sieprawiu. Podczas Koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na rehabilitację dwuletniego Franciszka.

7. Jutro, w poniedziałek, o godz. 17.30, na Plebanii katecheza przed chrzcielna. Uroczyste udzielenie Sakramentu chrztu w przyszłą niedziele na Sumie.

8. Trzeci piątek. JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach: od 15.00 do 21.00. Serdecznie zachęcamy do tej formy uwielbienia Boga.

9. Składka w przyszłą niedzielę, rozpoczyna zbiórkę pieniężną na INWESTYTCJE w naszej Parafii z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Będą nimi: przebudowa wikarówki na Dom Duszpasterstwa i pomnik św. Jana Pawła II, który modlił się do Błogosławionej Sieprawianki: NAUCZ NAS BYĆ WOLNYMI. Mamy nadzieję, że te dzieła i tworzone w tych okolicznościach zintegrują naszą Parafie i mieszkańców Gminy.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Długiej, spod numerów: 169 – 190.

11. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii, w terminie 28.06 – 5.07. br. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy z wpłatą zaliczki od przyszłej niedzieli do końca bieżącego miesiąca u ks. Wojciecha Gazdowicza.

rozne-pl-42