Dziś jest pierwszy dzień 40-godzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji będzie po Mszy Świętej o 8.00 do 9.30 i po Sumie o 11.00 do godz. 16.00.  O 15.30 Nieszpory.  W Olszowicach Msza św. o 9.30.

Po dzisiejszych Mszach św. wolontariusze z Fundacji Bezcenni rozprowadzają piernikowe serca. Składając dobrowolną ofiarę do puszki będzie można wesprzeć dzieci uratowane przed aborcją oraz kobiety w kryzysie.

Kalendarz liturgiczny:

PoniedziałekŚwięto Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa.  (IX w.) Apostołów Słowian i patronów Europy. Po Mszy św. o 18.00 katecheza przed chrzcielna - na plebanii.

ŚrodaPo Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek – Na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

Piątek - Trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Rozpoczęcie –  wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie – wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia żywej szopki. Wszystkich, którzy pracowali przy wykonaniu szopki i dekoracji świątecznych oraz ich rozbiórce, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę (20.02.) o godz. 17.00 na plebanii.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje. Szczególnie na wymianę blachy w rynnach.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy: Jabłoniowej od nr 43 do 85.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” a w „Niedzieli” polecamy m. in. wywiad z krakowskim kapelanem „Skarżyć się Bogu nie będę”

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Oramus, śp. Małgorzatę Szewczyk i śp. Roberta Chlebdę. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…