Dziś trzecia niedziela 40-godzinnego Nabożeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji będzie po Mszy Świętej o 8.00 do 9.30 i po Sumie o 11.00 do godz. 16.00.  O 15.30 Nieszpory.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jak zapowiadaliśmy poprzedniej niedzieli: gościmy dziś w parafii wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Wolontariusze rozprowadzają przed kościołem piernikowe serca. Dobrowolna ofiara do puszek będzie wsparciem działalności Fundacji i zostanie przekazana na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

Kalendarz liturgiczny:

Środa - Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada ŚRODA POPIELCOWA. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu, który przygotuje nas do Świąt Wielkanocnych.

Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem tego dnia o godzinie: 6.30 i o 18.00. W Olszowicach o 18.00

Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ odprawiać będziemy w każdy piątek - dla dzieci o godz. 17.30, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00 oraz dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30.

W niedziele Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym będą odprawiane o godz. 15.00.

Piątek - Jerycho w Sieprawiu. Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 15.00 – 21.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w kaplicy Matki Bożej. Rozpoczęcie – wspólnym odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

Sobota – O 20.00 dodatkowa Msza św. dla uczestników rekolekcji „Oddanie 33”, w czasie której dokonamy uroczystego oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. W zakrystii oraz pod chórem są jeszcze do zabrania akty zawierzenia dla osób biorących udział w tych rekolekcjach.

Dziękujemy parafianom z ulic: Pogodna, Wrzosowa i Brzeg za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jest „gość niedzielny”, głos św. Franciszka oraz „Niedziela”, w której polecamy artykuł: „Harmonia dwóch serc” oraz gazetki parafialnej „Archanioł”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Sudra, śp. Stanisława Kurka i śp. Stefana Cholewę. Dobry Jezu….

W dniu dzisiejszym 11 lutego o godz. 15:30 w Sali Budynku Cech Rzemiosł Różnych w Myślenicach przy ul. Ogrodowej 1a odbędzie się spotkanie z Europosłem Dominikiem Tarczyńskim pt. Przyszłość polski oraz Unii Europejskiej w perspektywie zmian traktatowych. Zapraszają organizatorzy.

Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Świątniki Górne do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu „Programu Opieki nad Zabytkami Miasta i Gminy Świątniki Górne na lata 2024-2027”, które odbędą się w terminie od dnia 13 lutego 2024 r. do dnia 27 lutego 2024 r.

Z projektem Programu można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu lub w budynku Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne, pokój nr 106.

Wnioski i uwagi w sprawie projektu można składać poprzez złożenie formularza pocztą tradycyjną, platformą ePUAP lub drogą mailową. Dnia 19 lutego 2024 r. o godzinie 15.00 w siedzibie urzędu odbędzie się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie.