1. Trzecią dobę trwa JERYCHO W SIEPRAWIU - w Sanktuarium Bł. Anieli Salawy – siedmiodobowa ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. W Roku Wiary, włączamy się w dzieło Kościoła, którym jest Nowa Ewangelizacja. Kościół szuka nowych sposobów głoszenia Dobrej Nowiny o Zbawieniu. Przeszkodą są mury uprzedzeń, złej woli, zamętu, wrogości do Boga; przeszkodą są nasze grzechy.
Wielu Parafian adoruje w dzień i w nocy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Wytrwajmy, aby nasze Jerycho nie pozostało puste. Przy Chrystusie odzyskujemy wewnętrzny pokój, szczęście i właściwe spojrzenie na świat.

2. Rozpoczął się miesiąc czerwiec – nabożeństwa do Najświętszego serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała codziennie, po Mszy Świętej o godz. 18.00. *Wyjątkowo dzisiaj procesja z odśpiewaniem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie po sumie. *O godz. 16.00 – Msza Święta /bez nabożeństwa/. Dziś g. 14.00 – pogrzeb +Wandy Tyrka. W środę był pogrzeb +Anny Król z Ł.G.II.
Czwartek – Pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne poświęcenie wianków.
*Zakończenie siedmiodobowej adoracji – modlitwy JERYCHA W SIEPRAWIU.
*Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa /nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych/.
Sobota - wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W diecezji: 9 czerwca, godz. 10.00 w Łagiewnikach – beatyfikacja służebnic Bożych:
matki Zofii Czeskiej i matki Małgorzaty Szewczyk; 23 czerwca, godz. 10.00 w Łagiewnikach – poświęcenie Kościoła w sanktuarium bł. Jana Pawła II i Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. kard. Stanisława Dziwisza i bpa Jana Zająca, 25-lecie sakry biskupiej Jana Szkodonia i 25-lecie kapłaństwa bpa Grzegorza Rysia; 29 czerwca, godz. 10.00 w katedrze wawelskiej – zakończenie peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego.

4. Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy na Procesję Bożego Ciała oraz za liczny udział w Procesji. Bóg zapłać Orkiestrze Sieprawiance, Ochotniczym Strażom Pożarnym za asystę i kierowanie ruchem wraz z Policją, Pocztom Sztandarowym wraz z Pocztem Szkoły Podstawowej z Olszowic, niosącym feretrony, Zespołowi Foklorystycznemu, Trzeciemu Zakonowi, dzieciom Pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach, Grupie Apostolskiej, Służbie kościelnej i Służbie Ołtarza, Księżom Wikariuszom, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej – wszystkim za wspólne wyznanie wiary w Roku Wiary.

5. Msza Święta od Ołtarzy: W intencji Parafian z Brzegu, Działu i Zagórza /ołtarz III/- 21 VI, godz. 18.00; w int. Parafian z Łanów i Pasternika /ołtarz I/ - 2 VIII, godz. 6.30; w int. Parafian z Łysej Góry I /ołtarz II/– 23 VIII, godz. 6.30.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na środki czystości. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00 prosimy Rodziny ze Wsi I: 354, 1063, 324, 890, 866, 681, 950, 733.

7. Starosta Myślenicki wraz z Fundacją Arts zapraszają wszystkich 9 VI /niedziela/ na Myślenicki Rynek. W godz. 10.00 – 15.00 w ramach Powiatowego Dnia Zdrowia można będzie wykonać bezpłatnie badania i testy. Będą także ciekawe konkursy. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Powiaty Myślenickiego.

8. Informacja Wójta Gminy Siepraw w sprawie wprowadzenia ulic w Gminie Siepraw – ZOBACZ TUTAJ.

INTENCJE MSZALNE: 3 VI – 9 VI 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: +Anna Szablowska –od chrześnicy Renaty z rodziną.
„ 18.00: 1) +Zofia Grochal +Jan m.
2) +Stefan +Teresa Czerwień.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Jan +Janina Przęczek i ++rodzice chrzestni.
2) +Józef Matoga.
„ 18.00: 1) +Zygmunt Panek –od pracowników Szkoły Podst. w Gorzkowie.
2) +Wojciech Król +Karolina ż.

Środa, godz. 6.30: +Wojciech Dyrda 14 r. śm. +Zofia ż. +Stanisław s. +Irena ż.
„18.00: +Emilia +Józef Ślusarczyk.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Józef Suder –od żony.
2) +Stanisław Kowalczyk +Zofia ż.
3) +Krystyna +Mieczysłąw Solarz.
„ 18.00: 1) +Marian Fijoł.
2) +Helena Konarska 12 r. śm. +Zygmunt m.

Piątek godz. 6.30: +Henryk Oramus 12 r. śm.
„ 18.00: +Maria +Stanisław Kominiak.

Sobota godz. 6.30: +Błażej Mielczarek +Janina ż. +Michał s.
„ 18.00: 1) +Władysław Irzyk –od córki Wandy z rodziną.
2) +Zofia Baran 25 r. śm. +Antoni m. ++ z rodziny Baranów i Kowalczyków.

Niedziela godz. 6.30: +Piotr Sołtys +Anna ż. 26 r. śm. +Eleonora c.
„ 8.00: +Klemens Matoga +Stefania ż. +Józef Chorobik.
„ 9.30: +Józef Czerwień 50 r. śm. +Antonina ż. +Marian s.
„ 11.00: 1 ROCZNICA ŚLUBU EWELINY i KAROLA WOŚ – dziękczynna z prośbą o dalsze Błogosławieństwo Boże.
„ 16.00: +Jan Michalik.