1. 27 listopada, we wtorek, zmarł śp. +Ks. Infułat Kazimierz Suder. Pogrzeb odbył się wczoraj (1 XII) na Cmentarzu Rakowickim. Ks. Infułat był blisko spokrewniony z Sieprawiem. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM.

2. Dziś rozpoczyna się ADWENT i nowy rok liturgiczny - okres przygotowania się na Święta Bożego Narodzenia. W pierwszej części adwentu, kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów.

3. Zapraszamy na RORATY – codziennie o godz. 17.00. Roraty, to Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. -Ona jest najlepszą nauczycielką oczekiwania na spełnienie się Boskich obietnic. Przychodźmy na roraty jak najliczniej – nie tylko dzieci, ale również i dorośli.

4. Na pierwszej Mszy Świętej /dzisiaj/, zostały pobłogosławione OPŁATKI. Do każdej rodziny dostarczy je pan organista (Adam Szlachta) lub pan kościelny (Wacław Cygan). Ofiary za opłatki składane służbie kościelnej stanowią częściowe wynagrodzenie za ich codzienną posługę w kościele przez cały rok. Zachowajmy ten starodawny zwyczaj przyjęcia opłatków tą drogą, bo podkreśla on istnienie rodzinnej więzi we wspólnocie parafialnej.

5. Dzisiaj, pierwsza niedziela. Po każdej Mszy Świętej – ADORACJA Najświętszego Sakramentu. Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*W zakrystii można nabyć ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny. Ofiara za świece jest przeznaczona na rzecz dzieci z ubogich rodzin.

6. Przy naszym Sanktuarium jest zorganizowany KIERMASZ ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków Domu Dziecka MOJA RODZINA z Pawlikowic – od Księży Michalitów. Nagródźmy ich pracowitość i twórczość.

7. Poniedziałek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
*Godz. 17.30 –Spotkanie Sekcji Charytatywnej Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz osób współpracujących w dziełach charytatywnych.
Wtorek - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
Środa - Rozpoczęcie TRIDUUM przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
Czwartek - wsp. św. Mikołaja, biskupa.
*I czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy. Spotkanie formacyjne FZŚ.
*Po roratach spotkanie grzecznych dzieci ze świętym Mikołajem. Paczki można składać na plebanii z wyraźnie zaadresowanym odbiorcą.
Piątek - wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
*I piątek. Spowiedź św. od godz. 15.30; w Olszowicach, o 17.30.
Sobota - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze Święte: godz. 6.30 i 17.00; w Olszowicach -16.00.
*O 17.00 - Poświęcenie medalików dzieciom klas II – do I Komunii Świętej.

8. Bóg zapłać! za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz.8.00 prosimy rodziny z Wiśnicza: 375b, 421, 301, 569, 393, 384, 261, 377, 759.

9. Jak w ubiegłe lata – organizowany jest XII KONKURS SZOPEK TRADYCYJNYCH I KRAKOWSKICH. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tym konkursie. Wszystkie elementy szopki powinny być wykonane własnoręcznie. Szczegółowe informacje – u Księdza Wojciecha Leśniaka. Finał Konkursu – 5 stycznia 2013 r. w Starym Kościele.

10. W przyszłą niedzielę /9 XII/ w Sali Konferencyjnej przy Hali Sportowej w Sieprawiu odbędzie się KONCERT uczniów gimnazjum i Scholi Angeli. Organizatorzy zapraszają.

INTENCJE MSZALNE: 3 XII – 9 XII 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Stanisław Matoga.
2) +Sylwester Dziura –od szwagra Mieczysława z żoną i dziećmi.
„ 17.00: 1) +Stanisław Siatka 11 r. śm.
2) +Józef Kasperczyk w r. śm.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Stanisław Matoga.
2) +Władysław Zabderz –od szwagierki Małgorzaty z córkami.
„ 17.00: 1) O wieczne zbawienie duszy św.p. Elżbiety Wużyk w 5 r. śm.
2) +Michał Król +Anna ż. +Wojciech s. +Karolina ż.

Środa, godz. 6.30: +Stanisław Matoga.
„ 17.00: +Sylwester Dziura –od sąsiadki Jadwigi z rodziną.

Czwartek godz. 6.30: 1) +Stanisław Matoga.
2) +Stefania Czerwień 2 r. śm.
„ 17.00: 1) +Danuta Majkowska –od nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sieprawiu.
2) +Ignacy Baran 12 r. śm.

Piątek godz. 6.30: +Stanisław Matoga.
„ 17.00: +Ludwika(fem.) Kurek i jej ++rodzice.

Sobota godz. 6.30: 1) +Stanisław Matoga.
2) +Józefa Wielgus 23 r. śm.
„ 17.00: 1) +Helena Sałach 9 r. śm. +Piotr m. +Zbigniew s.
2) +Sylwester Dziura –od córki Grażyny z rodziną.

Niedziela godz. 6.30: +Stanisław Matoga.
„ 8.00: +Józef Pietrzyk +Wiktoria ż.
„ 9.30: W 18 ROCZNICĘ URODZIN KLAUDII STAWOWY – dziękczynna z prośbą o Błogosławieństwo Boże.
„ 11.00: ZA PARAFIAN.
„ 16.00: Dziękczynna za otrzymane łaski dla Dominika, z prośbą o zdrowie i Błogosławieństwo Boże.