1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona zbawienia świata przez swoją Mękę, śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. *Ze względu na bezpieczeństwo, w czasie pandemii, poddajemy się ogłoszonym restrykcjom – dla uniknięcia nowych zakażeń. Te nakazy dotyczą nas również na zgromadzeniach w kościele. Prosimy je przestrzegać. W naszej świątyni, w tym czasie, „bezpieczna” ilość zgromadzonych, wynosi 60 osób. Dla umożliwienia przeżycia Eucharystii na żywo wprowadzamy dodatkowe dwie Msze Święte w niedziele i święta: o godz. 14.00 i o godz. 18.00. Msza Święta, o godz. 8.00 będzie transmitowana przez Facebooka. Transmitowane będą również obrzędy TRIDUUM SACRUM. *W mocy pozostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

2. Program TRIDUUM

Wielki Czwartek – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – Msza Święta Krzyżma, o godz. 10.00. Nie będzie pielgrzymki Służby Liturgicznej do Łagiewnik.

W Parafii Msza Św. Wieczerzy Pańskiej - o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do godz. 21.00.

Wielki Piątek – Od godz. 8.00 ciąg dalszy Adoracji – do godz. 18.00. O godz. 11.00 – Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Chrystusa w „Grobie Pańskim” do godz. 21.00.

Wielka Sobota – Od godz. 8.00 ciąg dalszy Adoracji – do godz. 18.00. Poświęcenie pokarmów świątecznych, co pół godziny, począwszy od godz. 12.00 – do godz. 15.00. Poświęcenie będzie przed kościołem. Przy kościele w Olszowicach będzie poświęcenie o godz. 12.00. Nie będzie poświęcenia pokarmów w innych miejscach.
WIGILIA PASCHALNA /z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych/ rozpocznie się o godz. 18.00.

3. Procesja Rezurekcyjna – w poranek Niedzieli Wielkanocnej, o godz. 6.00.

4. Od jutra, Msza Święta wieczorna, będzie odprawiana o godz. 18.00 /czas wiosenny/.

5. Dyżury kapłanów w konfesjonałach – w poniedziałek, wtorek i w środę – rano: od 6.00 do 6.30; wieczorem: od 17.00 do 18.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby w ten sposób uczestniczyć w zwycięstwie Chrystusa nad grzechem.

6. Jutro – w poniedziałek, o godz. 16.00 – spotkanie Sekcji Charytatywnej DRP.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego, w Wielką Środę, o godz. 19.00 prosimy Rodziny z ulicy: Bukowej i Topolowej; w Wielką Sobotę, po zakończeniu obrzędów prosimy Rodziny z ulicy Myślenickiej, Biskupiej i Brzozowej.

8. Do wieczności Bóg powołał śp. +Annę Kotaś, oraz śp. +Reginę Surówkę (jej pogrzeb – jutro, o godz. 14.00). WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE...