1. Na wszystkich Mszach Świętych czyta się HISTORIĘ MĘKI PAŃSKIEJ.
*Na Sumie – poświęcenie palm i konkurs (gminno-parafialny) na najpiękniejszą tradycyjną palmę. Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale; 16.00 – Msza Święta.
*Podczas Mszy Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, przy naszym Sanktuarium będzie zorganizowany KIERMASZ WIELKANOCNY DOBROCZYNNEJ BONIFRATERSKIEJ FUNDACJI z KONAR.

2. Dzisiaj kończy posługę kościelnego w naszym kościele pan Wacław Cygan. Za dziewięcioletnią służbę naszej Parafii składamy panu Wacławowi serdeczne podziękowanie. Kościelnym od jutra będzie pan Krzysztof Kowalczyk.

3. Rozpoczyna się Wielki Tydzień.
TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i będzie trwać do nieszporów Wielkiej Niedzieli.
WIELKI CZWARTEK: Godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. WIELKI PIĄTEK: Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 24.00. *Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *Droga krzyżowa – o godz. 11.00.
WIELKA SOBOTA: Godz. 18.00 – Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego.
Przyjdźmy ze świecami, które zapalimy od Paschału, na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. *W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.*Święcenie pokarmów: w Sanktuarium o godz. 12.00, 13,00, 14.00 i 15.00.;
w Olszowicach o 12.00, w Łyczance o 12.30, przy kapliczce u Tyszków (Długa 118) o godz. 13.00, przy kapliczce na ulicy Zacisze o 13.30.

4. Ofiara w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę jest przeznaczona na Pomnik i Tablice poświęcone świętemu Janowi Pawłowi II i bł. Anieli Salawie w 100 r. Niepodległości i w 40 r. wyboru na Papieża.
*Ofiary składane przy Adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w ciągu dnia w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
*Plan Adoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę jest ten sam, co od wielu lat. Jest on umieszczony na Tablicach Ogłoszeń i na stronie internetowej. Będziemy go też przypominać w poszczególne dni Celebracji Tajemnicy naszego zbawienia.

5. PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w poranek Wielkiej Niedzieli, o godz. 6.00.

6. W Wielki Czwartek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, o godz. 10.00 Msza Krzyżma Świętego z udziałem kapłanów i Służby Liturgicznej. To dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. *Zapisy na wyjazd na Mszę Krzyżma Świętego, w zakrystii. Wyjazd z parkingu o 8.30.
*Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę do godz. 9.00. Spowiedź święta – pół godziny przed każdą Mszą Świętą – do środy.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie w Wielki Czwartek o godz. 8.00 prosimy Parafian z ulicy Prostej i Akacjowej; w Wielką Sobotę, po zakończeniu Liturgii (około 20.00) prosimy Parafian z ulicy Zarusinki, spod numerów: 1 do 54.

8. Katecheza przed chrzcielna – jutro, o 19.00, na plebanii. Jutro – duchowa adopcja dziecka poczętego…