1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
*O godz. 9.30 -Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV.
*Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu dzieciom.
*Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo majowe; 16.00 – Msza Święta.
*Dzisiaj – w trzecią niedzielę miesiąca – Duszpasterska Rada Parafialna – zbiera ofiary na inwestycje Parafialne. Składamy za nie BÓG ZAPŁAĆ!
*Przy kapliczce Matki Bożej Pocieszenia, w Łyczance, o godz. 10.30 - Msza Święta „Za strażaków zmarłych, czynnych i mieszkańców Rejonu Działania OSP Łyczanka oraz w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej - poświęcenie samochodu pożarniczego do ratownictwa technicznego.

2. Jutro, 16 maja, w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, o godz. 18.00, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Grzegorz Ryś, udzieli naszej Młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzyma 69 osób. Zapraszamy jak najliczniej Parafian na tę uroczystość.

3. Wtorek - o godz. 18.00 spotkanie klas II gimnazjalnych - kandydatów przygotowujących się do bierzmowania w październiku b.r..
Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To święto jest zachętą by wierni nieśli duchowe wsparcie kapłanom i zaproszeniem do głębszego przeżywania Eucharystii.
*O godz. 19.00 spotkanie całej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

4. 20 maja (w piątek) – rozpoczęcie PEREGRYNACJI W DIECEZJI KRAKOWSKIIEJ SYMBOLI ŚDM. – Krzyża i obrazu Matki Bożej Salus Polpuli Romani. Uroczysta Msza Święta z udziałem Delegacji Młodzieży, w Centrum Św. Jana Pawła II, o godz. 17.00.
*W naszym Sanktuarium w tym czasie będzie trwać JERYCHO od godz. 15.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy zarówno do Centrum Św. Jana Pawła II jak i na Jerycho w Sieprawiu.

5. W sobotę (21 maja), w tutejszym Sanktuarium, przy relikwiach Bł. Anieli Salawy odbędzie się Regionalny Dzień Skupienia Wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Msza Święta z udziałem Pielgrzymów, o godz. 10.00.
*W tym samym dniu, w naszej Gminie, w godz. 14.00 – 18.00 odbędzie się PIKNIK RODZINNY na rzecz Przedszkola w Sieprawiu. Miejsce Pikniku – Festynu Rodzinnego: STADION LKS „KARPATY”.

6. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej w naszej Archidiecezji.

7. Bóg zapłać Rodzicom dzieci z rocznicy i rodzicom kandydatów do bierzmowania za przygotowanie świątyni oraz terenu wokół świątyni na dzisiejszą niedzielę i na jutrzejszą uroczystość bierzmowania.
O sprzątanie Domu Bożego w piątek po Mszy Świętej wieczornej prosimy Rodziny z ulicy Wielickiej, spod numerów od 73 do 141 oraz z ul. Prostej spod numerów od 4 do 18.