1. Za pobożne odśpiewanie, w dniu dzisiejszym, hymnu do Ducha Świętego O STWORZYCIELU, DUCHU, PRZYJDŹ, można uzyskać odpust zupełny.
Od jutra, w liturgii świętej, rozpoczyna się okres zwykły. W okresie zwykłym, Kościół obchodzi pamiątkę Zmartwychwstania w każdą niedzielę, która jest zwana DNIEM PAŃSKIM.

2. Dzisiaj, na Mszy Świętej, o godz. 9.30 – ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ dzieci z klas IV. Suma z uroczystym udzieleniem sakramentu chrztu świętego, o godz. 11.00. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo majowe; 16.00 – Msza Święta.

3. Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski, naszej Ojczyzny i z okazji 40-lecia wyboru na Stolicę Apostolską św. Jana Pawła II, który wyniósł na Ołtarze naszą rodaczkę i patronkę bł. Anielę Salawę, uwieczniamy przy naszym Sanktuarium te niezwykłe momenty historii pomnikiem poświęconym św. Janowi Pawłowi II, powierzającemu Rzeczpospolitą Błogosławionej Sieprawiance, Anieli Salawie. Model pomnika można obejrzeć w Starym Kościele. Może są osoby, podmioty gospodarcze, rodziny, stowarzyszenia, które chciałyby i mogą ufundować poszczególne elementy pomnika, to zapraszamy w tej sprawie do Kancelarii Parafialnej. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Pomnik.

4. Jutro – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 18.00 i w Olszowicach, o godz. 19.00.
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Sobota - Nowenna Jubileuszowa. Po Mszy Św. wieczornej – Różaniec za Ojczyznę.
Niedziela, za tydzień – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania – we wtorek klasy VI, w czwartek klasy III Gimnazjum.

6. 31 maja, czwartek, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało).
Ołtarze planujemy: I - pod krzyżem przy Szkole podstawowej, II - przed sklepem Delikatesy, III – przy krzyżu u początku ulicy św. Marcina, IV – przy kościele św. Marcina. Tam będzie zakończenie procesji i Msza Święta dla tych, którzy do procesji dołączą na trasie.
*Na spotkanie w sprawie ołtarzy prosimy we środę, 23 maja, o godz. 19.00, na plebanii.
Prosimy przedstawicieli następujących ulic: Ołtarz I – ul. Kawęciny, Wielicka, Prosta. Ołtarz II – ul. Zarusinki i Kalinowa. Ołtarz III - ul Parkowa, Dobra, Zachodnia. Ołtarz IV - ul. Długa, Staropolska, Wesoła.

7. Za sprzątanie w kościele i wokół, serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. O sprzątanie w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Zacisze, spod numerów: 7 – 26.

8. W dniu 26 maja (sobota) odbędzie się V Bieg Sieprawska Piątka. Informujemy, że tego dnia w godzinach od 12:40 do 14:20 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w Sieprawiu na ulicach: Św. Marcina, Ks. Jana Przytockiego, Jana Pawła II, Na Grobli, Słowiańska, Anieli Salawy. Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” polecamy wywiad "Dać się prowadzić" o roli Ducha Świętego w życiu parafii.

10. Do wieczności odeszli: śp. Zygmunt Pitala i śp. Krystyna Wielgus.
Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.