Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli.

Nabożeństwo majowe do NMP, o godz. 15.30; Msza św. po południu, o godz. 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 18.00 i w Olszowicach o 18.00

Środa - Święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie Nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną.

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do N.S.P.J. – Nabożeństwa (ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa) - codziennie o 17.30. W niedzielę o 15.30. Nowenna do bł. Anieli Salawy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Piątek - Pierwszy Piątek - spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach od 17:30. Po Mszy św. w Olszowicach Nabożeństwo Uwielbienia. Spotkanie dla Grupy Apostolskiej po wieczornej Eucharystii.

Sobota – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy w Afryce, którzy zginęli 3 VI 1886 roku.

Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00. przed Najśw. Sakramentem odmówimy różaniec. O prowadzenie różańca prosimy Róże św. Józefa. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne. O 17.30 nabożeństwo majowe.

Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Spotkanie dla scholii i Małego Apostoła o 10:00 w salce na plebani.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. 8 czerwca tradycyjnie ulicami naszej parafii przejdziemy z procesją do czterech ołtarzy. Trasa będzie prowadzić od kościoła ulicami:             Św. Marcina, Jana Pawła II i Ks. J. Przytockiego. Zapraszamy, na spotkanie organizacyjne we czwartek w dniu 1 czerwca o godz. 18.30 przedstawicieli ulic, które zostały wyznaczone i są proszone o wykonanie Ołtarzy.

Ołtarz I   - przy Eurosklepie - mieszkańcy Olszowic
Ołtarz II –przy GOKiS - mieszkańcy ulicy: Długa
Ołtarz III – przy krzyżu obok szkoły, mieszkańcy ulic: Myśliwska i Polna
Ołtarz IV – na schodach za pomnikiem JP II: mieszkańcy ulic: Górska i Dworska.

W przyszłą niedzielę przy naszym sanktuarium odbędzie się kiermasz ciast prowadzony przez młodzież z Grupy Apostolskiej. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność wspólnoty.

Przypominamy, że jeszcze trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów Podhala w sobotę 10 czerwca. Koszt wyjazdu to 80 zł.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Św. Marcina, Jasna i Św. Michała Archanioła. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.