1. Dziś obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego i rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.
*Suma z udziałem Towarzystwa Walki z Kalectwem. Po Sumie – impreza Siepraw bez barier, na stadionie LKS Karpaty Siepraw.
*O godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
*O godz. 6.30 – Msza Św. w int. śp. Ks. Edwarda Wielgusa w 1 r. śm.
*O godz. 18.30 – Katecheza przedchrzcielna, na plebanii.
Wtorek - wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
Środa - Dzień Golgoty Wschodu.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, patrona Polski /dzieci i młodzieży/.
*Drugie klasy Gimnazjum wezmą udział w „Grze terenowej śladami bł. Anieli Salawy”.
*O godz. 18.00 rozpoczęcie przygotowania do Sakramentu bierzmowania klas trzecich. Młodzież będzie uczestniczyć we Mszy Świętej /o 18.00/, a po Mszy Świętej - spotkanie organizacyjne.
Piątek - Wsp. św. Januarego, biskupa i męczennika. *Trzeci piątek.
*„JERYCHO W SIEPRAWIU”. Zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godzinach od 15.00 do 21.00.
Początek Jerycha wspólną KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.
Zakończenie wspólnym odśpiewaniem APELU MARYJNEGO.
Sobota - wsp. świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegom, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

3. Za tydzień – Dzień Środków Społecznego Przekazu. *Trzecia niedziela. Ofiary z trzeciej niedzieli są przeznaczone na prace na cmentarzu, które rozpoczną się już za kilka dni.

4. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich Lektorów, Ministrantów i Kandydatów odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy także chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej do służby przy ołtarzu. Zapisy nowych kandydatów będą w sobotę o godz. 9.00.

5. Gmina Siepraw do 23 IX br. przyjmuje zgłoszenia na odbiór odpadów wielkogabarytowych i przypomina, że termin płatności za III kwartał mija 30 września.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na odpust. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy parafian z ulicy Różanej numery: 5, 6, 9, 11, 14 /trzy rodziny/.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy i dziękczynienia za 10 –lecie naszego Sanktuarium Bł. Anieli Salawy. Dziękujemy za udział w nabożeństwach i Eucharystii i za liczne Komunie Święte.
*W zakrystii są zdjęcia z uroczystej Sumy wykonane przez fotografa Księdza Kardynała. Można je obejrzeć i zamówić.

8. Nasz parafialny odpust ku czci Św. Michała Archanioła będzie w niedzielę 28 września. Uroczysta Suma – o godz. 11.30.

INTENCJE MSZALNE: 15 IX – 21 IX 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

1) +Stanisław +Maria +Jan +Eleonora.

2) +Ks. Edward Wielgus 1 r. śm.

18.00:

1) +Irena Firek –od córki Doroty z Gdowa z rodziną.

2) W 18 ROCZNICĘ URODZIN MACIEJA DOBOSZA

o Błog. Boże za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy

Wtorek:

1) O Błog. Boże, łaskę zdrowia i opiekę Maryi dla Małgorzaty, za

wstawiennictwem bł. Anieli Salawy.

2) +Jerzy Suder –od Janiny Pitali.

18.00:

1) +Włodzimierz Bętkowski ++dziadkowie ++babcie.

2) +Józefa (fem.) Surówka.

Środa:

6.30:

Dziękczynna z prośbą o Błog. Boże i opiekę św. Michała Archanioła dla mieszkańców ulicy Św. Michała Archanioła.

18.00:

1) +Józef Kruczek 1 r. śm.

2) +Krystyna Matoga 12 r. śm.

Czwartek:

6.30:

21 ROCZNICA ŚLUBU WIESŁĄWA i SYLWII BUJAS –dziękczynna z prośbą o dalszą Opiekę Bożą za wstawiennictwem bł.. Anieli Salawy.

18.00:

+Szczepan Marek +Helena ż. +Kazimierz Marszałek +Wiktoria ż.

Piątek:

6.30:

+Klemens Matoga +Stefania ż. +Józef Chorobik.

18.00:

+Jan Chorobik – od wnuka Wojtka z żoną Marzeną.

Sobota:

6.30:

+Stanisława Firek 1 r. śm.

18.00:

1) +Antonina Siatka 6 r. śm. +Henryk m.

2) +Stanisław Przzęczek –od brata Józefa z rodziną.

Niedziela:

+ Józef Siatka 7 r.śm.

8.00:

25 ROCZNICA ŚLUBU MARIANA i JÓZEFY  ŚWIT – dziękczynno – błagalna.

9.30:

+ Józef Dyrda 13 r. śm. Helena ż.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+ Krystyna Batko 5 r. śm.