Po południu, o godz. 16.00 – Msza Święta połączona z Nieszporami na zakończenie Roku 2023. Dziękując za otrzymane w ciągu roku łaski odśpiewamy hymn Ciebie Boga Wysławiamy. Za odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny.

Jutro – NOWY ROK 2024. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą jak w niedzielę.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Środa – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. O 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek – Pierwszy Piątek, spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach o 17:30. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Grupy Apostolskiej.

Sobota - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Święto Trzech Króli). Msze Święte – jak w niedzielę. Dodatkowa Msza św. po zakończeniu Orszaku Trzech Króli – o ok. 12.30. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Przy naszym sanktuarium zapraszamy na spotkanie przy „Żywej Szopce”. Od 8.00 do 16.30.

Wszystkich parafian i gości zapraszamy w sobotę na Orszak Trzech Króli. Królowie z orszakiem wyruszą z pod strażnic OSP z Olszowic – o 11.00, z Łyczanki – o 11.00 i z Sieprawia – o 11.30. Królowie spotkają się przy pomniku Jana Pawła II. Po Mszy św. o 11.00 przywitamy ich przy Żywej Szopce, w której Królowie złożą hołd Świętej Rodzinie. Wszystkich kierowców przyjeżdzających na Mszę św. o 11.00 prosimy o podporządkowanie się na parkingu poleceniom strażaków, aby umożliwić przemarsz Orszaku. Informacje również na plakatach.

Dziękujemy parafianom z ulic: Brzozowa i Zakątek za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w okresie kolędy, wyjątkowo tylko rano we środę i czwartek od 8.00 do 9.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł” oraz kalendarza parafialnego.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest wywieszony w gablotkach w kościele i na stronie parafialnej.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michała Sikorę i śp. Tomasza Matogę. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…