Dzisiaj na Mszy św. O 9.30 uroczyste przyjęcie nowych członków Służby Liturgicznej. Po Sumie o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za odmówienie tego aktu w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny. Po południu o 15.30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 16.00. Na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione OPŁATKI. Będą one doręczone do każdej rodziny przez organistę – pana Adama Szlachtę lub przez kościelnego – pana Krzysztofa Kowalczyka. panu kościelnemu będzie pomagać jego żona – pani Elżbieta. Już od jutra, w ten sposób opłatki będą doręczane poszczególnym rodzinom. Ofiary przy tej okazji stanowią częściowe wynagrodzenie za całoroczną posługę (organisty i kościelnego) w Kościele.

Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii (†III w.), dziewicy i męczennicy, jest patronką muzyki kościelnej. Wznawia działalność chór parafialny. Wszyscy, którzy chcą śpiewać w chórze zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzej Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich. Zginęli w czasie prześladowań na przełomie XVIII i XIX w. Po Mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – o 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego za zmarłych w minionym roku liturgicznym naszych parafian. Zapraszamy szczególnie rodziny i bliskich zmarłych.

Sobota - ostatni dzień roku liturgicznego. Jest to ostatnia sobota miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.

W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Zbigniewa Lenarta, misjonarza z Kazachstanu. Po mszach będzie przed kościołem będzie kwesta na misje w Kazachstanie.

W przyszły poniedziałek 29 listopada na Mszę św. o 18.00 i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii i ich rodziców.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego. W sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Parkowej, od numeru 38 do 75.

Od kilku tygodni funkcjonuje w naszej parafii Elektroniczny System Inwentaryzacji Cmentarzy – www.ecmentarze. Jest to nowoczesny, a co najważniejsze intuicyjny i prosty w obsłudze system inwentaryzacji i zarządzania cmentarzem. Opracowana wyszukiwarka osób pochowanych pozwala łatwo zlokalizować miejsce pochowania zmarłych. W tej chwili trwa jeszcze porządkowanie systemu. Więc mogą pojawiać się jeszcze niedokładności. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.