1. Dziś w archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Po południu: godz. 15.30 – nabożeństwo majowe; 16.00 – Msza Święta.
*Przy kościele – zbiórka do puszek na pomoc rodzinie Tylków z Włosani, dotkniętej tragedią pożaru.

2. Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA (Bożego Ciała). Msze Święte: 6.30, 8.00, 9.30 – z procesją Bożego Ciała do czterech ołtarzy, oraz o godz. 16.00; w Olszowicach – o godz. 18.
Prosimy o przygotowanie Ołtarzy na trasie procesji:
Ołtarz I – na południowym ołtarzu w ogrodzeniu kościoła: Łany i Pasternik.
Ołtarz II – przed sklepem pana Wróblewskiego: Łysa Góra I.
Ołtarz III – przy Domu Kultury: Brzeg- Dział- Zagórze.
Ołtarz IV – przy krzyżu obok Szkoły: Łyczanka od Stanisława Radzika do Jolanty Chorobik.
Spotkanie organizacyjne przedstawicieli wymienionych rejonów odbędzie się jutro /poniedziałek/, o godz. 19.00, na plebanii.
W Roku Wiary, Procesja Bożego Ciała, niech nas zgromadzi wszystkich. Nasza obecność będzie wyznaniem wiary i znakiem naszej Miłości do Jezusa Chrystusa utajonego
w Najświętszym Sakramencie. Niech przyjdą dzieci, młodzież, dorośli, poczty sztandarowe, feretrony, Orkiestra. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy także o zabezpieczenie trasy Procesji.

3. W Oktawie Bożego Ciała, w naszym Sanktuarium będzie nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, trwająca siedem dni i siedem nocy. Ciągłość Adoracji zagwarantowało 386 osób, wpisując swoją obecność w grafik godzinnych adoracji.
Liczymy na liczny spontaniczny udział Parafian w modlitwie „Jerycho w Sieprawiu”. Chcemy pokazać naszą wiarę i miłość do Jezusa Chrystusa; chcemy przez dar modlitwy wyrazić miłość do Kościoła, Ojczyzny, braci i sióstr. Chcemy Bogu powierzyć to wszystko, co jest często gardzone, niszczone, lekceważone – świat wartości chrześcijańskich. Wzorem będzie nam Matka Boża i święci patronowie z Bł. Anielą Salawą.

4. W piątek wypada SWIĘTO NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
Zakończenie nabożeństw majowych.
W sobotę – pierwsza sobota. Wyjazd do Chorych – od godz. 8.30.
Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Najświętszego serca Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem z Krakowa, przeprowadzi u nas KWESTĘ na pomoc w zorganizowaniu wakacji swoim podopiecznym

6. W środę Radio RMF FM organizuje zabawę SMS, z której dochód przeznaczony jest na budowę Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Myślenicach dla dzieci niepełnosprawnych. Szczegóły na plakatach.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na odnowioną Kaplicę Matki Bożej /9.610zł./. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty na ołtarze. O sprzątanie Domu Bożego w środę prosimy Rodziny z rejonu Wieś I: 1185, 118, 1116, 280, 102, 1126, 907, 831, 870, 124b.

8. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu oraz Szkoła Podstawowa w Łyczance zapraszają na Dzień Dziecka. Który odbędzie się 2 VI. br. /niedziela/, w godz. 14.00-20.00 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Łyczance. Będzie wiele atrakcji, zabaw i konkursów. Szczegóły na stronie internetowej www.siepraw.pl oraz na plakatach informacyjnych.

INTENCJE MSZALNE: 27 V – 2 VI 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: 1) +Anna Wojnarowska –od córki Ani z rodziną.
2) +Marian Kowalczyk –od siostry Krystyny z rodziną.
„ 18.00: 1) +Rozalia Dobosz.
2) +Jan Król –od rodziny Figiel.

Wtorek, godz. 6.30: +Anna Wojnarowska –od Zofii Sarga.
„ 18.00: 1) +Rozalia Dobosz.
2) +Władysław Suder 9 r. śm. +Anna c. +Józef Firek.

Środa, godz. 6.30: +Anna Wojnarowska –od wnuka Józefa z rodziną.
„18.00: +Rozalia Łukasik ++jej rodzice i +brat.

Czwartek godz. 6.30: +Stanisław Pitala ++rodzice ++teściowie.
„ 8.00: +Wojciech Matoga 17 r. śm.
„ 9.30: +Szczepan Jędrzejowski.
„ 16.00: +Stanisław Wielgus +Feliksa ż. +Jadwiga c.

Piątek godz. 6.30: 1) +Aniela +Walenty i ++z rodziny.
2) +Władysława (fem.) Pitala –od Paciorków.
„ 18.00: +Genowefa Kopta 16 r. śm.

Sobota godz. 6.30: 1) +Józef Rokita 6 r. śm.
2) +Marian Kowalczyk –od brata Michała z rodziną.
„ 18.00: 1) +Władysław Irzyk –od córki Marii z rodziną.
2) +Józef Bętkowski –od siostry Małgorzaty.

Niedziela godz. 6.30: +Józef Surma +Małgorzata ż. +Józefa c. +Maria c.
„ 8.00: +Zbigniew Siemiński –od teściów.
„ 9.30: +Stanisław Michalik –od córki Agnieszki z rodziną.
„ 11.00: 2 ROCZNICA ŚLUBU MARTY i MATEUSZA JEZIOREK – dziękczynna z prośbą o dalsze Błogosławieństwo Boże.
„ 16.00: +Teofila (fem.) Motyka 10 r. śm. +Walenty m.