1. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
*Wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników.*Pierwsza niedziela: adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej. *Po południu: 15.30 – Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 16.00 – Msza Św. o Błog. Boże dla Maturzystów. – Zapraszamy (!)

2. Wczoraj, w naszej Parafii, do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 26 dzieci.
*Pierwsza Komunia św. następnej grupy, będzie 29 sierpnia.
*Bóg zapłać Rodzicom i Katechetom za pomoc dzieciom w doprowadzeniu ich do spotkania z Panem Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Bóg zapłać za Dar Ołtarza, ofiarowany przez Rodziców z tej okazji. - Datek pieniężny na konserwację Krzyża i prezbiterium w tutejszym Sanktuarium.

3. Jutro - wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała).
Od naszego Arcybiskupa nadeszła informacja zachęcająca nas do uczczenia Bożego Ciała w uroczystej, publicznej Procesji. Bóg przychodzi do nas. Wyjdźmy Mu na spotkanie. Udekorujmy domy. Uczyńmy jak najwięcej, by okazać naszą wiarę, że Bóg prawdziwie przychodzi pobłogosławić nasze domy i zagrody – wszystko, co składa się na codzienność naszego życia. *Z powodu epidemii, w kościele obowiązują maseczki; na trasie procesji należy zachować 2 m. odstępy. *Plan Procesji:
Ołtarz I - przy kapliczce pod Starym Kościołem (ołtarz przygotuje ulica Anieli Salawy).
Ołtarz II – przy Domu Kultury (ołtarz przygotuje ulica Myśliwska).
Ołtarz III – przy krzyżu obok szkoły (ołtarz przygotuje ulica Ogrodowa).
Ołtarz IV – przy Pomniku św. Jana Pawła (ołtarz przygotuje ulica Górska).
Procesja wyjdzie z kościoła po Mszy Świętej o godz. 9.30. Na zakończenie procesji zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta w Starym Kościele.
Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie Procesji. Inne stowarzyszenia, zorganizowane grupy, między innymi Orkiestra – sami podejmą decyzję w jaki sposób uczcić ten Dzień. *Msze Święte w Boże Ciało będą: 6.30, 8.00, 9.30. po Procesji (w Starym Kościele), 16.00; w Olszowicach – o godz. 8.00.
*11 czerwca wypada 24 rocznica śmierci ks. Antoniego Rusinka, proboszcza. Msza Święta za jego duszę, w Boże Ciało, o godz. 9.30.

5. Piątek - wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i bł. Jana Brunona Zembola, brata zakonnego oraz towarzyszy męczenników II wojny światowej.
Sobota – wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w dzisiejszym numerze Niedzieli prezentacja nowych kapłanów Archidiecezji Krakowskiej.

7. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie i dekorację w kościele i wokół kościoła na uroczystość pierwszokomunijną. * O sprzątanie Domu Bożego w sobotę od godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Górskiej spod numerów 1 – 15.

8. Msza Św. przy kapliczce MB Pocieszenia w Łyczance – w niedzielę 14 VI, o g. 11.00.

9. Do wieczności odeszła śp. + Helena Talaga. Pogrzeb - jutro, o godz. 14.00.